HomePiłka nożnaBartosz Salamon ma kilka dni, żeby przepracować problem z ryzykiem, jakie stwarza

Bartosz Salamon ma kilka dni, żeby przepracować problem z ryzykiem, jakie stwarza

Aktualizacja:

– Mam nadzieję, że trener reprezentacji Michał Probierz porozmawia z Bartoszem Salamonem, bo to nie jest pierwszy przypadek, kiedy swoim zachowaniem stwarza on duże zagrożenie dla swojego zespołu – powiedział Rafał Rostkowski na Kanale Sportowym.

IMAGO / Newspix, Kanał Sportowy

W 46. minucie Bartosz Salamon uderzył Turka Barışa Alpera Yılmaza najpierw w rękę, a po chwili ręką w twarz. Powinien za to zobaczyć czerwoną kartkę, ale sędziowie szczęśliwie dla Polaka popełnili w tej sytuacji błąd.

Michal Pol i Rafał Rostkowski o sytuacji z meczu Polska – Turcja i postępowaniu Bartosza Salamona rozmawiali od 5:00:28 programu.

Rostkowski przypomniał, że w niedawnym meczu Ekstraklasy Lech Poznań – Legia Warszawa Salamon nadepnął na rękę Josue.

– To też było absolutnie na czerwoną kartkę. Mógł tego uniknąć, powinien tego uniknąć, widział rękę zawodnika Legii, a mimo to nadepnął na nią.

Zdumiewające zachowanie Bartosza Salamona

O sytuacji z udziałem Turka Ilmaza i Salamona ekspert TVPSPORT.PL i Kanału Sportowego powiedział: – Zdumiewające zachowanie. Turek pomaga sobie w walce o piłkę ręką, ale nie robi nic nadzwyczajnego, po prostu tą ręką blokuje zawodnika reprezentacji Polski, a Bartosz Salamon najpierw uderza rywala w rękę, a potem w głowę, w twarz. Gdyby taki incydent zdarzył się w meczu z Holandią, to na 100 procent Polak jest wykluczony z gry i nie wraca do turnieju, bo to nie jest, to nie byłaby czerwona kartka za faul, za który się pokazuje taką kartkę, tylko to jest po prostu, nazywając wprost, chamskie brutalne zachowanie. Absolutnie to są zachowania, których nie można tolerować.

Wyciągnąć wnioski, aby na Euro nie grać w dziesiątkę

Rostkowski przypomniał, że w czasie poprzednich wielkich turniejów Polakom zdarzały się poważne błędy wynikające z braku wiedzy na temat „Przepisów gry” albo z nieznajomości aktualnych interpretacji przepisów.

– Powinniśmy wyciągać wnioski z poprzednich turniejów. W przeszłości nie raz zdarzało się, że reprezentanci Polski przed turniejem lekceważyli „Przepisy gry”, lekceważyli kwestie sędziowskie, no to teraz mamy lekcję, taki „last call”, ostatnie ostrzeżenie, że jeśli będziemy lekceważyć takie sytuacje, jeśli nie będziemy wyciągać wniosków, czy z meczu Lech Poznań – Legia Warszawa, czy z tego incydentu z meczu Polska – Turcja, to niestety zagrożenie, że będziemy grać w dziesiątkę z Holandią, Austrią czy z Francją jest bardzo realne, więcej niż prawdopodobne.

Mamy problem: reprezentant musi to przepracować

Zapytany przez Michała Pola, Rostkowski potwierdził, że postępowanie Salamona to recydywa.

– Myślę, że tych kilka dni Bartosz Salamon powinien przepracować z kimś, bo to jest jego recydywa w krótkim okresie, natomiast podobnych zachowań obserwuję u tego zawodnika więcej. Widać, że ma kłopoty, mówiąc wprost i nie owijając w bawełnę, z panowaniem nad swoimi nerwami. Tu się przecież nic nie wydarzyło. To był mecz towarzyski, spokojna atmosfera, jakaś sytuacja bez większego znaczenia na środku boiska. Walka o pozycję, zawodnik przeciwnika wystawia rękę – Turek nie zasłużył tu nawet na żółtą kartkę, to byłaby po prostu czysta czerwona kartka tylko dla Polaka bez żadnych konsekwencji dla Turka. Czasami się zdarza, że zawodnicy się prowokują, prowokator dostaje żółtą kartkę, a ten, który dał się sprowokować, za uderzenie, oplucie czy inne chamskie zachowanie dostaje czerwoną. Jeśli to [zachowanie Turka w tej sytuacji – przyp.red.] prowokuje zawodowego piłkarza do takiego zachowania, to znaczy, że mamy problem. Pan Salamon ma moim zdaniem problem i musi to przepracować absolutnie, bo to są zachowania niedopuszczalne. W piłce profesjonalnej na tym poziomie to się nie może zdarzać, a już absolutnie to się nie może powtarzać – powiedział Rostkowski.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

W Niemczech taniej niż na Narodowym? Sprawdziliśmy ceny w strefie kibica podczas Euro 2024!
Borek podsumowuje mecz Niemców. “Ci dwaj młodzi ludzie wyglądali jak kosmici”
Kluczowy piłkarz spadkowicza zostaje na dłużej. Pomoże w powrocie do Ekstraklasy?
Pobity rekord przez Niemców. Dokonali historii
Mistrzowskiej drużyny już nie ma. Nowa twarz Włochów. Oni wciąż wierzą!
Julian Nagelsmann zabrał głos po triumfie Niemców: Myślę, że Szkoci mogli być pod wrażeniem
Ekspert zaskoczony formą Niemców. “Nie sądziłem, że mogą zagrać tak dobrze”
Kroos znowu był wielki. Koncert dał też Musiala [OCENY]
Euro 2024: “Musiala i Wirtz jak zaczarowani”. Niemcy zachwyceni zdeklasowaniem Szkocji
Florian Wirtz bohaterem Niemców. W meczu ze Szkocją potwierdził swój geniusz