HomePiłka nożnaBartłomiej Wdowik zaczyna spłacać zaufanie. Premierowa asysta w Niemczech

Bartłomiej Wdowik zaczyna spłacać zaufanie. Premierowa asysta w Niemczech

Bartłomiej Wdowik po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie Hannoveru 96 i od razu zaznaczył swoją obecność na boisku. Były piłkarz Jagiellonii Białystok pomógł swojej drużynie w zwycięstwie 3:1 nad 1. FC Kaiserslautern, zaliczając asystę przy jednym z trafień.

Bartłomiej Wdowik

dpa picture alliance / Alamy

Pierwsza asysta Wdowika w 2. Bundeslidze

Po wypożyczeniu z portugalskiej Bragi pod koniec sierpnia, Wdowik zdążył zadebiutować w Hannoverze 96 niemal tego samego dnia, w którym ogłoszono potwierdzenie tego ruchu. Zagrał 21 minut w przegranym 0:1 spotkaniu z 1. FC Kaiserslautern.

W sobotnie popołudnie były zawodnik Jagiellonii Białystok po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie i od razu zaznaczył swój udział na murawie. W 73. minucie idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Maxa Christiansena, który dał swojej drużynie prowadzenie 2:1.

Ostatecznie Hannover 96 wygrał ten mecz 3:1, a Wdowik miał także udział przy pierwszej bramce. W 6. minucie wstrzelił piłkę w pole karne, po czym gola na 1:0 strzelił Hyun-ju Lee. W tym przypadku nie uznano mu jednak asysty – po drodze piłka odbiła się jeszcze od dwóch zawodników.

Hannover wiceliderem

Dzięki temu zwycięstwu Hannover 96 przynajmniej na jakiś czas przesunął się na drugie miejsce w tabeli 2. Bundesligi. W następnej kolejce zespół Bartłomieja Wdowika zagra na wyjeździe z SC Paderborn.

Lewandowski na okładce hiszpańskiej gazety. Chodzi o jego wygasający kontrakt!