HomePiłka nożnaPolski piłkarz zadebiutował w znanym klubie. Dostał szansę w kwalifikacjach do Ligi Europy

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W 72. minucie meczu rewanżowego drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy pomiędzy SC Bragą a Maccabi Petach Tikwa na boisko wszedł Bartłomiej Wdowik. Był to debiut lewego obrońcy w nowych barwach.

Bartłomiej Wdowik

Bartłomiej Wdowik z pierwszym występem w Bradze

W letnim okienku transferowym Jagiellonia Białystok straciła jednego ze swoich kluczowych piłkarzy. Do portugalskiej Bragi przeniósł się Bartłomiej Wdowik, który w minionym sezonie strzelił 11 bramek i zanotował siedem asyst w 39 meczach.

Lewy obrońca musiał chwilę poczekać na swój debiut. Mógł zagrać już w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy z izraelskim Maccabi Petach Tikwa. Mimo tego, że portugalski klub wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, trener Daniel Sousa nie wpuścił Polaka na boisko.

Zrobił to przy najbliższej możliwej okazji, a więc w czwartek wieczorem. Polak zameldował się na murawie w 72. minucie, gdy losy dwumeczu z zespołem z Izraela były już właściwie przesądzone. 23-latek zaliczył swój debiut w nowej drużynie przy stanie 4:0 dla Bragi. Były piłkarz Jagiellonii zmienił Adriana Marina. Z nim w składzie Portugalczycy strzelili jeszcze jedną bramkę.

Można się domyślać, że to pierwszy z wielu występów lewego obrońcy reprezentacji Polski w nowych barwach. Następnym rywalem zespołu Bartłomieja Wdowika w Lidze Europy będzie szwajcarskie Servette Genewa. Mecze obu drużyn odbędą się 8 i 15 sierpnia.

Clout MMA ma problem. Wydali mocne oświadczenie
Hit nad hity! Mamed Chalidow zawalczy z niepokonanym polskim mistrzem KSW!
Szalone starcie na FAME! Denis Załęcki zmierzy się z dwoma rywalami!
Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”