HomePiłka nożnaBarcelona – Real Sociedad. Sheraldo Becker był na własnej połowie i spalił

Barcelona – Real Sociedad. Sheraldo Becker był na własnej połowie i spalił

Sędziowie zauważyli, że w meczu z Barceloną Sheraldo Becker z Realu Sociedad San Sebastian w momencie podania był na własnej połowie boiska, nie uznali jego gola z powodu spalonego i mieli całkowitą rację. Dlaczego?

W momencie podania z lewej obrony napastnik Realu Sociedad był jednocześnie na własnej połowie i na połowie przeciwnika. (Fot. Eleven Sports)

W momencie, w którym Jon Pacheco z Realu Sociedad z pozycji lewego obrońcy zagrał piłkę podając ją na drugą połowę boiska, Sheraldo Becker był jedną nogą na własnej połowie boiska i na linii środkowej, a drugą nogą był na połowie przeciwnika. Zgodnie z „Przepisami gry” zawodnik będący na własnej połowie boiska nie może być na pozycji spalonej, o ile jednocześnie nie jest też na połowie przeciwnika.

Becker dobiegł do piłki, opanował ją i strzelił gola, ale dla sędziów sprawa była jasna i prosta. Gol nie został zaliczony i w meczu FC Barcelona – Real Sociedad w 22. minucie nadal było 0:0.

Barcelona wygrała 2:0.