HomePiłka nożnaBarcelona dotkliwe rozbita. Nokaut na Estadio El Sadar [WIDEO]

Barcelona dotkliwe rozbita. Nokaut na Estadio El Sadar [WIDEO]

Barcelona przegrała z Osasuną 2:4. Spotkanie odbyło się w ramach 8. kolejki La Liga. Robert Lewandowski spędził na murawie Estadio El Sadar 70 minut.

Barcelona podczas porażki z Osasuną

Barcelona przegrywa z Osasuną

Barcelona przystąpiła do wyjazdowego meczu z Osasuną jako lider tabeli. Hansi Flick zdecydował się na zmiany w wyjściowej jedenastce, ponieważ od początku nie zagrał między innymi Raphinha i Lamine Yamal. W ich miejsce Niemiec posłał do boju Ferrana Torresa oraz Paua Victora. Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie. Dośrodkowanie z lewej strony autorstwa Bryana Zaragozy na gola zamienił Ante Budimir. Chorwat urwał się spod opieki defensywy Dumy Katalonii i strzałem głową pokonał Inakiego Penę.

Katalończycy nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Osasuna miał na swoim koncie przewagę dwóch goli. W 28. minucie podanie za plecy obrońców Blaugrany posłał Pablo Ibanez. Następnie do futbolówki dopadł Zaragoza. Były zawodnik Bayernu Monachium z łatwością minął zastępcę Marca-Andre ter Stegena i umieścił piłkę w siatce.

Duma Katalonii z golem kontaktowym

Duma Katalonii zabrała się za odrabianie strat na początku drugiej połowy. Pomocną dłoń do kolegów Roberta Lewandowskiego wyciągnął bramkarz Osasuny – Sergio Herrera. Victor pokusił się o uderzenie zza pola karnego. Warto zaznaczyć, że Hiszpan nie włożył w ten strzał zbyt wiele siły, a bramkarz zaliczył kuriozalną interwencję.

Osasuna z trzema punktami

Podopieczni Vincente Moreno nie spuścili z tonu po honorowym trafieniu rywala. W 71. minucie Sergi Dominguez faulował Budimira we własnym polu karnym. 33-latek postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość i pewnie wykorzystał jedenastkę. Następnie z daleka przymierzył Abel Bretones.

Wynik spotkania ustalił Lamine Yamal. Wychowanek po raz kolejny zaprezentował swoje ogromne umiejętności, ponieważ technicznym uderzeniem zdjął pajęczynę z bramki Herrery. Barcelona po stracie punktów w dalszym ciągu jest liderem La Liga (21 punktów). Jednak, jeśli Real Madryt pokona w derbach Atletico, to zbliży się do odwiecznych rywali na odległość jednego oczka. Osasuna okupuje 6. lokatę.

Osasuna – Barcelona 4:2 (2:1)
Bramki: 18′, 72′ Budimir, 28′ Zaragoza, 85′ Bretones – 53′ Victor, 89′ Yamal
Żółte kartki: Ibanez, Zaragoza – Dominguez

Osasuna: Herrera – Garcia, Boyomo, Catena, Cruz – Torro, Ibanez, Aimar, Areso – Zaragoza, Budimir
Barcelona: Pena – Kounde, Cubarsi, Dominguez, Martin – Garcia, Pedri, Torre – Ferran, Lewandowski, Victor

Jens Gustafsson zalicza bolesny początek w Arabii. Nie tak to miało wyglądać!