HomePiłka nożnaLa Liga: Barcelona ze zwycięstwem w ostatnim meczu sezonu! Lewandowski na podium w klasyfikacji strzelców

W ostatniej kolejce La Liga Barcelona pokonała Seviilę 2:1. Robert Lewandowski jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Dla Polaka była to 19. bramka w tym sezonie.

Lewandowski

Xavi żegna się zwycięstwem

Dla Xaviego był to ostatni mecz w roli szkoleniowca Barcelony. Nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku spotkania, bo gości na prowadzenie już w 15. minucie wyprowadził Robert Lewandowski. Prowadzenie jednak nie trwało długo, bo już w 31. minucie spotkania było 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Youssef El-Nysri. Wykorzystał on świetnie podanie od Bobakary Soumare i pewnie umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie Barcelona ponownie jako pierwsza trafiła do siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Fermin Lopez. Hiszpan popisał się świetnymi umiejętnościami i najpierw dobrym balansem ciała zwiódł obrońcę, następnie zszedł ze skrzydła do prawej i strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza. Fermin swoją bramką zapewnił zwycięstwo Barcelonie, bo gospodarze nie byli już w stanie wrócić do tego spotkania.

Barcelona po całym sezonie zajmuje 2. miejsce w lidze i tym samym zostaje wicemistrzem Hiszpanii. Zespół ze stolicy Katalonii zdobył 85 punktów w całej kampanii i stracił 10 do pierwszego Realu Madryt.

Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz