HomePiłka nożnaAustria wygrywa z Serbią. Grupowi rywale wysyłają sygnał reprezentacji Polski

Austria wygrywa z Serbią. Grupowi rywale wysyłają sygnał reprezentacji Polski

Reprezentacja Austrii wygrała 2:1 z Serbią w meczu towarzyskim rozegranym na Ernst-Happel-Stadion w Wiedniu. Wszystkie trzy gole padły w pierwszych 45 minutach.

Reprezentacja Austrii

Austria lepsza od Serbii

Austriacy objęli prowadzenie w 10. minucie spotkania. Christoph Baumgartner posłał przeszywające podanie, a do piłki w polu karnym dopadł Patrick Wimmer. Pomocnik Wolfsburga wykazał się dużym sprytem, ponieważ uniknął spalonego i pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia. Bramkarz Torino skapitulował po raz drugi, zaledwie trzy minuty później. W roli głównej ponownie Baumgartner. Podopieczni Ralfa Rangnicka odzyskali futbolówkę na środku boiska, a ta następnie trafiła do zawodnika RB Lipsk, który mimo asysty dwóch obrońców wpisał się na listę strzelców

Serbowie odpowiedzieli w 35. minucie. Dusan Tadić dośrodkował w pole karne, Uroj Spajić trafił w słupek, a Strahinja Pavlović z najbliższej odległości strzelił gola kontaktowego i ustalił tym samym wynik spotkania. Reprezentacja Austrii w próbie generalnej przed rozpoczęciem Euro 2024 zmierzy się ze Szwajcarią. Natomiast Orły zagrają na wyjeździe ze Szwecją.

Austria – Serbia 2:1 (2:1)
Bramki: Wimmer, 13. Baumgartner – 35. Pavlović
Żółte kartki: Arnautović, 71. Posch, 83. Laimer – 72. Mitrović
Wyjściowy skład reprezentacji Austrii: Pentz – Wober, Danso, Posch, Prass – Grillitsch, Seiwald – Schmid, Baumgartner, Wimmer – Arnautović
Wyjściowy skład reprezentacji Serbii: Milinković-Savić – Spajić, Gudelj, Veljković, Pavlović – Maksimović, S. Milinković-Savić – Zivković, Tadić, Gacinović – Vlahović