HomePiłka nożnaDramat Polski w Berlinie! Reprezentacja Austrii prowadzi dwiema bramkami

Dramat Polski w Berlinie! Reprezentacja Austrii prowadzi dwiema bramkami

Zakończyło się spotkanie reprezentacji Polski oraz Austrii w ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy. Do przerwy na tablicy wyników wyświetlał się remis – 1:1. Rywale Biało–Czerwonych wyszli na prowadzenie w 66. minucie, a kilkanaście minut poźniej podwyższyli przewagę po golu z rzutu karnego.

Marcel Sabitzer

2:1 dla Austrii

Reprezentacja Austrii w 66. minucie wyprowadziła fantastyczną akcję. Alexander Prass wypatrzył Christopha Baumgartnera i prostopadle podał mu piłkę. Ofensywny pomocnik przyjął futbolówkę i popisał się świetnym uderzeniem na dalszy słupek, którym zmylił Wojciecha Szczęsnego, trafiając do siatki.

3:1 dla Austrii

Kilkanaście minut po wyjściu Austriaków na prowadzenie, Jan Bednarek popełnił błąd w środku pola, co skrzętnie wykorzystał Marcel Sabitzer i wyszedł sam na sam z polskim golkiperem. Wojciech Szczęsny sfaulował piłkarza Borussii Dortmund, podcinając go, a sędzia nie zawahał się wskazać na “wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Marko Arnautović. 3:1 dla Austriaków. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.