HomePiłka nożnaAustria dominowała w końcówce. Probierz: Graliśmy w zasadzie bez defensywnego pomocnika

Źródło: laczynaspilka.pl

Reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Przebieg boiskowych wydarzeń skomentował Michał Probierz, cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Michał Probierz

Polska przegrywa z Austrią, Probierz komentuje

Polska po porażce z Holandią (1:2), nie zdołała wywalczyć choćby punktu w starciu z Austrią. Biało-Czerwoni co prawda, szybko zareagowali na trafienie Gernota Traunera, ponieważ już w 30. minucie wyrównał Krzysztof Piątek. Jednak po zmianie stron, bramki zdobywali już tylko podopieczni Ralfa Rangnicka. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Christoph Baumgartner, a wynik spotkania ustalił Marko Arnautović.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Michał Probierz, cytowany przez portal laczynaspilka.pl, skomentował decyzję sztabu medycznego związaną z Robertem Lewandowskim oraz wskazał kluczowy element, który wpłynął na ostatnie fragmenty meczu.

O kondycji Roberta Lewandowskiego…

Jest w stu procentach zdrowy. Biorąc pod uwagę spodziewaną intensywność meczu, zdecydowaliśmy z doktorem i Robertem, że wejdzie w drugiej połowie. Braliśmy pod uwagę także następne spotkania – podkreślił 51-latek.

O przewadze reprezentacji Austrii w końcówce

Wychodzili do kontrataków. My szliśmy va banque, straciliśmy trzecią bramkę w prosty sposób. Zadawaliśmy sobie sprawę, że będą kontry rywali. Po wejściu Kamila Grosickiego graliśmy w zasadzie bez defensywnego pomocnika. Liczyliśmy, że strzelimy gola na 2:3 i później uda się jeszcze wyrównać – tłumaczył selekcjoner.

Biało-Czerwoni dokładnie 25 czerwca zmierzą się z Francją (Signal Iduna Park, Dormund). Z kolei Austriacy tego samego dnia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie spróbują pokonać Holendrów.