HomePiłka nożnaAtletico wraca do czołowej czwórki! Materace wyszarpały zwycięstwo z Villarealem

W 30. kolejce La Liga Atletico Madryt zmierzyło się na wyjeździe z Villarealem. W samej końcówce spotkania Materace wyszarpały zwycięstwo. Piłkarze Simeone dzięki bramce Saula ostatecznie wygrali 2:1.

Atletico Madryt

Francisco Macia / Alamy

Kluczowi zmiennicy

Atletico dość szybko rozpoczęło strzelanie. Wszystko to za sprawą bramki zdobytej w 9. minucie przez Axela Witsela Belg uderzeniem głową po rzucie rożnym pokonał Jorgensena i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gospodarze do przerwy nie zdołali już odpowiedzieć i musieli gonić wynik w drugiej odsłonie meczu.

Żółta Łódź Podwodna po przerwie momentalnie wzięła się za odrabianie strat. Alexander Sorloth precyzyjnym uderzeniem ze skraju pola karnego pokonał Oblaka w 50. minucie spotkania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się ostatecznie remisem, kluczowi okazali się zmiennicy wprowadzeni przez Diego Simeone.

W 87. minucie Cesar Azpilicueta znalazł się w polu karnym Villarealu i delikatnie zgrał piłkę do Saula Nigueza. Hiszpan nie zastanawiał się długo i lekkim strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce. Trafienie to okazało się ostatecznie decydujące i zagwarantowało Atletico ważne trzy punkty.

Materace dzięki zwycięstwu wracają do czołowej czwórki i mają na swoim koncie 58 punktów. Miejsce niżej przesuwa się przez to natomiast Athletic Bilbao, który teraz traci 2 oczka do ekipy Diego Simeone. Villareal wciąż pozostaje natomiast w środku tabeli. Podopieczni Marcelino zajmują 10. miejsce w stawce.

Villareal 1:2 Atletico Madryt (0:1)