HomePiłka nożnaDebiutanckie gole nowych graczy Atletico! Ekipa Simeone w formie [WIDEO]

Debiutanckie gole nowych graczy Atletico! Ekipa Simeone w formie [WIDEO]

Źródło: Własne / Eleven Sport

Atletico wygrało 3:0 niedzielny mecz z Valencią w ramach piątej kolejki ligi hiszpańskiej. Swoje debiutanckie trafienia zaliczyła dwójka zawodników: Conor Gallagher i Julian Alvarez. Trzecim graczem ekipy Simeone z bramką był Antoine Griezmann.

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Gallagher i Alvarez z bramkami

Atletico Madryt w minionym oknie transferowym poczyniło wielkie inwestycje. Zarząd madryckiego klubu sprowokowany wypadnięciem z ligowego TOP3 w poprzednim sezonie uznał, że przyszła najwyższa pora na solidne wzmocnienie składu. Po wydaniu 185 milionów euro Diego Simeone dostał do dyspozycji takich graczy jak Julian Alvarez, Alexander Sorloth, Conor Gallagher, czy Robin Le Normand.

Dwóch tych zawodników, bo Gallagher i Alvarez, w niedzielnym meczu z Valencią miała okazję celebrować swoje debiutanckie trafienia w koszulce Atletico. Angielski pomocnik występujący wcześniej w Chelsea wyprowadził “Materace” na prowadzenie w 39. minucie, gdy penetrując pole karne wykorzystał świetne prostopadłe podanie Rodrigo de Paula. Argentyński napastnik sprowadzony z Manchesteru City swoją bramkę zdobył w ostatniej minucie meczu, po tym jak futbolówka spadła mu pod nogi po interwencji Mamardaszwiliego. W międzyczasie, bo w 54. minucie, gola strzelił także Antoine Griezmann.

Atletico wygrało 3:0 mecz z Valencią, dzięki czemu znajdują się obecnie na drugim miejscu tabeli La Liga. Po rozegranych pięciu meczach mają jedenaście punktów – tyle samo, co Real Madryt i Villarreal. Na prowadzeniu jest FC Barcelona, która wygrała każdy ich dotychczasowy mecz ligowy.