HomePiłka nożnaBaskowie potrafią się bawić! Ogromna feta z okazji zdobycia Pucharu Króla [WIDEO]

Źródło: Athletic Club

Bilbao oszalało z radości po zwycięstwie w Pucharze Króla. Athletic Club udostępnił nagrania ze wspólnego świętowania kibiców oraz piłkarzy.

Bilbao

Triumf po 40 latach

Athletic Bilbao pokonał po rzutach karnych Mallorcę (4:2) i sięgnął po 24. w historii Puchar Króla. W regulaminowym czasie gry na stadionie La Cartuja w Sewilli był remis 1:1. Prowadzenie w 21. minucie gry zapewnił “Los Piratas” Dani Rodriguez, a wyrównał w 50. minucie Oihan Sancet. Natomiast w konkursie jedenastek Baskowie byli bezbłędni, a po stronie ich rywali pomylił się Manu Morlanes i Nemanja Radonjic.

Ostatni raz kibice “Rojiblancos” mogli świętować zdobycie krajowego trofeum w sezonie 83/84. Z tego też powodu mistrzowska feta okazała się bardzo huczna. Fani i zawodnicy świętowali razem na łodziach, a całe miasto dosłownie oszalało ze szczęścia.

Z kolei trener Ernestwo Valverde po raz trzeci cieszył się z tego trofeum. Pierwszy raz Puchar Króla wzniósł jeszcze jako piłkarz FC Barcelony w 1990 roku, a następnie poprowadził Dumę Katalonii w roli szkoleniowca i zwyciężył w sezonie 2017/2018.

Trener polskich siatkarek doceniony. Stefano Lavarini z ważną nagrodą w PKOl-u
Liga Narodów: Kontuzja kluczowej reprezentantki Polski. To dlatego nie zagrała z Japonią
Liga Narodów: Dominacja Polek trwa! Kolejne pewne zwycięstwo siatkarek
Liga Narodów: Polki idą jak burza! Drugie zwycięstwo bez straty seta
Siatkówka: Polska pewnie wygrywa z Ukrainą! To był ostatni sprawdzian przed Ligą Narodów
Siatkówka: Polska przegrywa z Niemcami w meczu towarzyskim! To był pierwszy egzamin przed Ligą Narodów
Podczas meczu z Niemcami zabraknie kilku gwiazd? Kuriozalne wieści od Bartosza Kurka!
Liga Narodów: Polki w fantastycznej formie! Nie pozwoliły sobie na stratę seta