HomePiłka nożnaPuchar Ligi Mistrzów nie przestraszył Arsenalu. Ekipa Artety melduje wykonanie zadania

Arsenal pokonał Aston Ville 2:0 w meczu 2. kolejki Premier League. Zespół z Birmingham stworzył sobie sporo obiecujących sytuacji, a fenomenalne zawody rozegrał David Raya.

Aston Villa kontra Arsenal

PA Images / Alamy
X / ESPN UK

Arsenal przyjechał na Villa Park po zwycięstwie w 1. kolejce Premier League nad Wolverhampton (2:0). Z kolei gospodarze zainaugurowali rozgrywki od wygranej z West Hamem 2:1. Warto wspomnieć o tym, że The Villans spróbowali wpłynąć na mentalną kondycję rywali poprzez wystawienie w tunelu pucharu Ligi Mistrzów. Piłkarze z Birmingham triumfowali w elitarnych rozgrywkach w sezonie 81/82. Natomiast Kanonierzy nigdy nie zdołali wywalczyć tego trofeum.

Arsenal lepszy od Aston Villi

Od początku meczu gospodarzy nękały kłopoty zdrowotne. Już w 16. minucie boisko z powodu urazu opuścił Matty Cash. Następnie na murawę upadł Leon Bailey. Jednak po interwencji sztabu medycznego Jamajczyk powrócił do rywalizacji. Tuż przed zejściem Polaka, fantastyczną interwencją popisał się Emiliano Martinez. Bukayo Saka w swoim stylu zszedł do środka z prawego skrzydła i oddał uderzenie w dolny róg bramki. Mistrz Świata z Kataru wybił futbolówkę na rzut rożny.

Po zmianie stron Andre Onana kopnął z dystansu, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Gabriela i trafiła w poprzeczkę. W polu karnym głową dobijał Ollie Watkins, ale David Raya w fenomenalnym stylu zatrzymał angielskiego napastnika. W 66. minucie Gabriela Martinelliego zmienił Leonardo Trossard, który zaledwie dwie minuty później wyprowadził Kanonierów na prowadzenie. Saka dośrodkował w pole karne. Dogranie skrzydłowego odbiło się od kilku zawodników i trafiło do Belga, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Martineza.

Dwanaście minuty przed ostatnim gwizdkiem Michaela Olivera do siatki trafił Thomas Partey. Środkowy pomocnik oddał uderzenie z 20 metrów i ustalił wynik spotkania. Warto zaznaczyć, że lepiej powinien zachować się Martinez, który miał piłkę na rękach. Arsenal z sześcioma punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Zespół z Londynu za tydzień zagra z u siebie z Brighton. Z kolei podopieczni Unaia Emerego plasują się na 12. lokacie (3 punkty), a w 4. kolejce ich rywalem będzie Leicester.

Aston Villa – Arsenal 0:2 (0:0)
Bramki: 67. Trossard, 77. Partey
Żółte kartki: Onana – Rice, Gabriel
Wyjściowy skład Aston Villi: Martinez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Bailey, Onana, Tielemans, McGinn – Rogers, Watkins
Wyjściowy skład Arsenalu: Raya – White, Saliba, Gabriel, Timber – Odegaard, Partey, Rice – Saka, Havertz, Martinelli

Nitras ponownie uderza w Piesiewicza. “Związki dostały od PKOl-u tylko 20% przekazanej kwoty”
Dzieci przegrywają z dorosłymi przez nokaut. O antysportowej patologii w Piasecznie opowiada radny
Niekończące się problemy. PKOl stracił kolejnego sponsora, gigant zrywa umowę
KSW 98. Paczuski w walce wieczoru i trudne wyzwanie Głowackiego [ZAPOWIEDŹ GALI]
Aston Martin nie zamierza zwalniać tempa! Chcą ściągnąć czołowego kierowcę F1
Kolejne problemy Radosława Piesiewicza. Kontrola!
Polski klub został ukarany za transparent “niemieckie obozy śmierci”. Oficjalne komunikaty
Aston Martin dokonał hitowego transferu! To pozwoli im wejść na wyższy poziom
Ważny apel mistrza paralimpijskiego do mediów publicznych. O tych słowach może być głośno!