HomePiłka nożnaAS Roma górą w derbach Rzymu! Lazio nie odrobiło strat

AS Roma górą w derbach Rzymu! Lazio nie odrobiło strat

AS Roma lepsza od Lazio w derbach Rzymu. Drużyna prowadzona przez Daniele De Rossiego wygrała to prestiżowe starcie 1:0, a gola na wagę niezwykle cennych trzech punktów w końcówce pierwszej połowy strzelił Gianluca Mancini.

Gianluca Mancini

LaPresse / Alamy

Jeden gol w derbach Wiecznego Miasta

Sobotnie derby Rzymu rozpoczęły się od nieprzyjemnych, a wręcz brutalnych starć na ulicach stolicy Włoch. Serwis Calciomercato.com informował, że doszło do bójek z udziałem ponad 200 fanów obu zespołów. Konieczna była reakcja służb porządkowych, które rozdzieliły agresywnych kibiców przy użyciu gazu łzawiącego.

Trzy z czterech ostatnich pojedynków Romy z Lazio rozstrzygał jeden gol i nie inaczej było tym razem. W 42. minucie Paulo Dybala dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Gianluca Mancini, który strzałem głową pokonał bezradnie interweniującego Christosa Mandasa.

W drugiej połowie spotkanie nie zachwyciło. Najgroźniejszą sytuację stworzyli gospodarze w 54. minucie, kiedy to Stephan El Shaarawy trafił jedynie w słupek. Jak można było się spodziewać, sędziowie mieli sporo pracy – arbiter główny pokazał bowiem dziewięć żółtych kartek. Wynik nie uległ jednak zmianie i podopieczni Daniele De Rossiego wygrali 1:0.

AS Roma – Lazio 1:0
1:0 Gianluca Mancini 42′

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Nicola Zalewski. Dzięki tej wygranej AS Roma z dorobkiem 55 punktów umocniła się na piątym miejscu w tabeli i przynajmniej do jutra zmniejszyła dystans do czwartego miejsca, które zajmuje Bologna (57 punktów).

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?