HomePiłka nożnaWichniarek wspomina relacje z Engelem. “Po tym był zjazd do bazy, koniec”

Wichniarek wspomina relacje z Engelem. “Po tym był zjazd do bazy, koniec”

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Artur Wichniarek na łamach Kanału Sportowego wspomniał sytuację z brakiem powołań od Jerzego Engela do reprezentacji Polski mimo świetnej dyspozycji “Króla Bielefeldu”. Artur przyznał, że nie był ulubieńcem selekcjonera.

Artur Wichniarek

dpa picture alliance / Alamy

Wichniarek: Engel nie dał mi szansy

Artur Wichniarek podczas kadencji Jerzego Engela jako selekcjonera reprezentacji Polski praktycznie nie był brany na zgrupowania. Jak sam “Wichniar” przyznał – dostał zaledwie jedną szansę mimo dobrej gry na zapleczu Bundesligi. Teraz wrócił myślami do tej sytuacji podczas programu “Wieczór z Królem Arturem” na Kanale Sportowym.

Dlaczego nie byłem powoływany przez Jurka Engela? To jest trudne pytanie, bo dzisiaj rozmawialiśmy o nominacjach, czy decyzjach Michała Probierza. Każdy trener ma swój pomysł na zespół i przypomnijmy, to były lata 2000, 2001 i 2002 do tych Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Ja faktycznie wyjeżdżając do Niemiec jesienią 1999 roku z Widzewa, jechałem tam jako reprezentant kraju u Janusza Wójcika. Była różnica poziomu między polską ekstraklasą a Bundesligą, nie od razu to chwyciłem. Później jest coraz gorzej, spadliśmy na drugi poziom rozgrywek. Na zapleczu zacząłem grać lepiej, strzelałem mnóstwo bramek, bo dwukrotnie zostałem królem strzelców. W niecałe dwa lata strzeliłem 38 bramek. Nie chodzi o to, że mnie Jerzy Engel nie powołał, ale ja nie dostałem nawet szansy, by być sprawdzonym w jakimś meczu towarzyskim, może eliminacyjnym. Zostałem tylko raz powołany, dostałem 45 minut w meczu z Kamerunem w Poznaniu. Po tym był zjazd do bazy, koniec kontaktów, więc chyba Jurkowi Engelowi nie było po drodze ze mną – przyznał Wichniarek.

Program “Wieczór z Królem Arturem, gdzie Artur Wichniarek z Michałem Polem omawiają finał Ligi Konferencji Europy i wspominają karierę “Króla Bielefeldu” można obejrzeć klikając w link poniżej.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
Co skłoniło “Diablo” Włodarczyka do FAME MMA? “Pieniądze na pewno były argumentem”
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem
Murański tę walkę traktuje osobiście. “Moja vendetta, ani kroku wstecz”
Będzie hit na FAME 22! Wielka walka na PGE Narodowym
Na tej walce McGregor zarobił fortunę! “Bogacze się bogacą”
Don Kasjo uderza w Rafonixa na gali Prime Show MMA. “Taki jesteś pusty…”
Natan nie wystąpi na hitowej gali PRIME! “Zrozumiecie, dlaczego zrezygnowałem”