HomePiłka nożnaPremier League: Arsenal melduje wykonanie zadania. Czas na ruch Manchesteru City

Arsenal pokonał na Emirates Stadium Bournemouth 3:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Premier League.

Havertz i Saka

PA Images / Alamy

Arsenal z kolejnym zwycięstwem

Piłkarze Arsenalu udokumentowali swoją dominację w pierwszej połowie, a dokładnie w 45. minucie spotkania. Kai Havertz upadł w polu karnym po starciu z bramkarzem “Wisienek” – Markiem Traversem. Sędzia David Coote po konsultacji z wozem VAR zdecydował się przyznać jedenastkę dla “Kanonierów”. Do piłki podszedł Bukayo Saka, który tym samym zdobył swoją 20. bramkę w bieżących rozgrywkach. 22-letni Anglik jest pierwszym piłkarzem gospodarzy od czterech lat, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

Po zmianie stron podopieczni Mikela Artety w dalszym ciągu kontrolowali tempo gry. Okazji na podwyższenie prowadzenia nie zmarnował w 70. minucie Leandro Trossard. Reprezentant Belgi skorzystał z przytomnego zachowania w polu karnym Declana Rice i strzałem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców.

Kapitan Arsenalu do asysty w doliczonym czasie gry dołożył również gola. Były pomocnik West Hamu United znakomicie wybiegł na wolne pole i wykonał kluczowy ruch, który umożliwił zagranie mu piłki przez Gabriela Jesusa. Następnie huknął nie do obrony z dość trudnej pozycji i ustalił wynik spotkania.

Zwycięstwo sprawiło, że “Kanonierzy” powiększyli przewagę nad Manchesterem City do 4 punktów. Jednak drużyna Pepa Guardioli ma rozegrane o dwa mecze mniej. Jeśli pokonają Wolverhampton i Tottenham to obejmą prowadzenie w tabeli. Z kolei Bournemoth zajmuje 10 pozycję z dorobkiem 48 punktów.

Arsenal FC – AFC Bournemouth 3:0 (1:0)