HomePiłka nożnaPremier League: Arsenal rządzi w Północnym Londynie. Kiwior wszedł na boisko z ławki

Arsenal pokonał Tottenham Hotspur 3:2 w derbach Północnego Londynu rozegranych w ramach 35. kolejki Premier League.

Tottenham - Arsenal

Arsenal demoluje do przerwy

W 15. minucie spotkania zawodnicy Arsenalu wykorzystali jedną ze swoich najgroźniejszych broni, czyli rzut rożny. Na dośrodkowanie na bliższy słupek zdecydował się Bukayo Saka, a piłkę do własnej bramki skierował Pierre Emile Hojbjerg. Tottenham odpowiedział zaledwie siedem minut później, ale gol Micky’ego van de Vena nie został uznany po konsultacji z wozem VAR. W momencie podania Holender znajdował się na spalonym.

“Kanonierzy” zadali drugi cios przed upływem 30. minuty gry. Bukayo Saka wykorzystał fenomenalne podanie autorstwa Martina Odegaarda, a następnie sprytnie minął rywala i umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Guglielmo Vicario.

Przed zejściem piłkarzy do szatni prowadzenie gości podwyższył Kai Havertz. Podopieczni Mikela Artety po raz kolejny zdobyli gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem kluczowe podanie zaliczył Leonardo Trossard.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, a pomocną dłoń do popularnych “Kogutów” wyciągnął David Raya. Hiszpański bramkarz przy wznawianiu gry podał piłkę wprost pod nogi Cristiana Romero. Argentyński stoper z zimną krwią wykorzystał nieporozumienie w szeregach odwiecznych rywali.

Natomiast cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu zawodnicy prowadzeni przez Ange Postecoglou mieli już na swoim koncie gola kontaktowego. Declan Rice kopnął w polu karnym Bena Deviesa, a z jedenastu metrów nie pomylił się Koreańczyk Son Heung-min.

Ostatecznie to właśnie drużyna z Emirates Stadium zdobyła cenne trzy punkty i zasiadła na fotelu lidera Premier League. Warto również odnotować, że w 88. minucie na murawę wszedł Jakub Kiwior, który zastąpił Odegaarda. Z kolei Tottenham zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 60 punktów.

Tottenham Hotspur – Arsenal FC 2:3 (0:3)

64. Romero, 86. Heung-Min (kar.) – 15. Højbjerg (sam), 27. Saka, 38. Havertz

Oficjalnie: Finały LM, LE i LKE nie dla Marciniaka! UEFA ogłosiła nazwiska sędziów
Luquinhas coraz bliżej powrotu do Legii! Znane są szczegóły
Klub Polaków wielkim objawieniem w Europie. Niebywałe sceny
Ange Postecoglou ostro o kibicach Tottenhamu: Nie rozumiem tych ludzi
Legia może stracić piłkarza. Dostał ofertę nowej umowy, ale kuszą go z innych krajów
Tomasz Loska wróci do PKO BP Ekstraklasy? Jest zainteresowanie
Tottenham z problemami przed meczem z Manchesterem City! Kolejny zawodnik kontuzjowany