HomePiłka nożnaFortuna 1 Liga: Piłkarskie szachy w Bielsku-Białej. Lechia z szansą na fotel lidera

Arka Gdynia zremisowała 0:0 w wyjazdowym starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. “Żółto-Niebiescy” przez ponad dziesięć minut byli zmuszeni do gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sebastiana Milewskiego.

Arka Gdynia

Arka traci cenne punkty

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 16. minucie spotkania. Dawid Gojny dopadł do futbolówki odbitej przez Patryka Procka po strzale z dystansu, ale uderzenie obrońcy gości zostało zablokowane przez zawodnika “Górali”. Piłka następnie spadła na głowę Martina Dobrotki, a Słowak również nie znalazł drogi do bramki. Następnie dogodnej okazji nie wykorzystał Olaf Kobacki, który będąc oko w oko z Prockiem, trafił w boczną siatkę.

Po zmianie stron “Arkowcy” w dalszym ciągu nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną defensywę Podbeskidzia. W 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Milewski. Natomiast pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w poprzeczkę trafił Alassane Sidibe. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego brak zwycięstwa może oznaczać utratę pozycji lidera w Fortunie 1 lidze. Lechia Gdańsk ma przed sobą domowe spotkanie z GKS-em Tychy i jeśli wygra obejmie prowadzenie w tabeli. Z kolei Podbeskidzie zajmuje przedostatnią lokatę na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Fiorentina remisuje z Napoli. Ozdobą spotkania dwa cudowne gole z wolnych [WIDEO]
PKO BP Ekstraklasa: Puszcza po raz kolejny zaskakuje rywala. Remis w Zabrzu [ZOBACZ BRAMKI]
Brat Jude’a Bellinghama pójdzie jego śladami? BVB zaciera ręce
Legia Warszawa chce napastnika z MLS. W tym sezonie ma niezłe liczby
Znamy już nazwisko nowego trenera Milanu? Zaskakujący wybór
Legenda gloryfikuje Kloppa: Mam nadzieję na Boga, że postawią mu pomnik
Górnik gra z Puszczą w osłabieniu! Szybka czerwona kartka dla Pacheco [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Oficjalnie: Przemysław Płacheta bez klubu. Teraz trafi do Niemiec?
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł