HomePiłka nożnaArka Gdynia w finale baraży o Ekstraklasę! Odra Opole musi obejść się smakiem

Arka Gdynia w finale baraży o Ekstraklasę! Odra Opole musi obejść się smakiem

Źródło: Własne/Polsat Sport

Arka Gdynia z dość dużą łatwością wygrała 4:2 z Odrą Opole i awansowała do finału baraży, których stawką jest awans do PKO BP Ekstraklasy. Jej rywalem będzie Motor Lublin, który po serii rzutów karnych okazał się lepszy od Górnika Łęczna.

Arka Gdynia

Piotr Matusewicz / PressFocus

Arka zdominowała Odrę i ma finał baraży

W pierwszych dwóch kwadransach lepsze wrażenie sprawiała Odra Opole, za co dostała nagrodę w 35. minucie. Borja Galan dograł wówczas z rzutu wolnego na dłuższy słupek, a tam najlepiej odnalazł się Jiri Piroch, który niezbyt mocnym, ale mierzonym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie.

Stracony gol pobudził Arkę, która jeszcze w pierwszej połowie zdołała odrobić straty z nawiązką. Najpierw, w 42. minucie bardzo ładnym strzałem z woleja do wyrównania doprowadził Michał Borecki, a 120 sekund później na 2:1 trafił Karol Czubak, oddając niezwykle precyzyjny strzał głową.

Po zmianie stron Odra Opole nie miała zbyt wiele pomysłów na organizowanie akcji w ofensywie. Nadzieje gości na odrobienie straty zostały zaprzepaszczone w 60. minucie. Świetną akcją na prawym skrzydle popisał się Tornike Gaprindaszwili, który zagrał w pole karne, a pechową interwencję wykonał Jakub Szrek, pokonując własnego bramkarza. W 83. minucie na 4:1 podwyższył Olaf Kobacki, który wykorzystał gapiostwo defensywy, minął bramkarza i bez problemu trafił do pustej bramki. Jeszcze w doliczonym czasie na 2:4 trafił Piroch, ale na nic więcej gości nie było już stać.

Arka Gdynia 4:2 Odra Opole
Gole: Borecki 42′, Czubak 44′, Szrek [sam.] 60′, Kobacki 83′ – Piroch 35′, 90+3′
Żółte kartki: Turski, Navarro – Czapliński, Antczak, Hebel, Niziołek
Wyjściowy skład Arki: Lenarcik – Azatsky, Stolc, Marcjanik, Navarro – Sidibe, Borecki, Kobacki, Czubak, Staniszewski – Gaprindaszwili
Wyjściowy skład Odry: Haluch – Piroch, Kamiński, Niziołek, Szrek – Purzycki, Pikk, Galan, Czapliński, Antczak – Sarmiento

O tym, kto jako trzeci awansuje do PKO BP Ekstraklasy zadecyduje finał baraży. Arka Gdynia zagra w nim z Motorem Lublin, który po serii rzutów karnych wygrał z Górnikiem Łęczna. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 18:00.