HomePiłka nożnaPiorunująca połowa Arki Gdynia! Prawdziwa demolka w starciu z Kotwicą [WIDEO]

Piorunująca połowa Arki Gdynia! Prawdziwa demolka w starciu z Kotwicą [WIDEO]

Źródło: Betclic 1.liga – X

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 9. kolejki Betclic 1.ligi Arka Gdynia błyskawicznie wyszła na dwubramkowe prowadzenie w starciu z Kotwicą Kołobrzeg. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy beniaminka dobił Szymon Sobczak, który zanotował dublet.

Arka Gdynia

Konrad Swierad / Alamy

Arka prowadzi z Kotwicą

Gdynianie w dobrych humorach udawali się na przerwę na mecze reprezentacji. W ważnym wyjazdowym spotkaniu “Arkowcy” pokonali Miedź Legnica 1:0, co pozwoliło im wskoczyć na kluczowe lokaty w tabeli 1.ligi. Starcie u siebie z Kotwicą miało być potwierdzeniem dobrej formy Arki, która ponownie chce włączyć się do waki o długo wyczekiwany powrót do elity.

Mecz w Trójmieście dla “Żółto-Niebieskich” ułożył się wręcz idealnie. Już w 13.minucie piłkę do siatki wpakował Kike Hermoso. Nie minęło cztery minuty, a Marek Kozioł znów musiał wyciągać futbolówkę z bramki po golu Szymona Sobczaka. Były snajper Wisły Kraków swój instynkt strzelecki pokazał jeszcze w końcówce pierwszej połowy, kiedy to ustalił wynik na 3:0.

Gospodarze dominują i zasłużenie prowadzą trzema bramkami. Wygrana Arki pozwoliłaby im wskoczyć na 5. miejsce w ligowej stawce. Jednak do liderującego Bruk-Betu Termaliki będzie brakować aż 10 punktów.