HomePiłka nożnaAnglicy mogą odetchnąć, że po strzale Breela Embolo stracili tylko gola…

Anglicy mogą odetchnąć, że po strzale Breela Embolo stracili tylko gola…

Aktualizacja:

Gol strzelony przez Breela Embolo na 1:0 dla Szwajcarii wcale nie był najgorszym możliwym scenariuszem dla Anglii w tej akcji. Mogło być znacznie gorzej i do dogrywki mogłoby nie dojść…

Breel Embolo

Breel Embolo był faulowany, ale zdołał strzelić gola i uchronić Kyle'a Walkera przed czerwoną kartką kartką (fot. Associated Press / Alamy)

Walker nieskuteczny – co za szczęście dla Anglii

W 75. minucie ćwierćfinałowego meczu Anglia – Szwajcaria Dan Ndoye dośrodkował na pole bramkowe Anglików. Tam John Stones zagrał piłkę, ale nieskutecznie. Tylko zmienił kierunek jej lotu. W tym samym czasie Kyle Walker łapał wbiegającego w pole bramkowe Breela Embolo. Gdy piłka była około półtora metra przed Szwajcarem, Anglik już go wyraźnie trzymał dwiema rękami i zatrzymywał.

Faulowany Embolo już nie mógł biec…

Embolo nie mógł dalej biec – nie mógł zbliżać się w kierunku piłki i bramki Anglików. Upadając z powodu trzymania przez Walkera, zdołał jednak wystawić prawą nogę. Czubkiem buta i podeszwy ledwo kopnął piłkę. Trafił – wpadła do bramki.

Gdyby w tej sytuacji faulowany Embolo chybił, sędzia Daniele Orsato prawdopodobnie podyktowałby rzut karny dla Szwajcarii, a Walkerowi pokazałby czerwoną kartkę za faul typu DOGSO, czyli przerwanie akcji z oczywistą możliwością zdobycia gola poprzez faul bez zamiaru zagrania piłki. Walker nie był nią zainteresowany. Była poza jego zasięgiem, więc skupił się na zatrzymaniu rywala. Orsato nie musiał, a właściwie praktycznie nie mógł odgwizdywać przewinienia, gdyż największą korzyścią dla Szwajcarów był w tej sytuacji gol.

Faul był jasny i oczywisty. VAR tylko czekał…

To był jasny i oczywisty faul, więc gdyby bramka nie padła i Orsato sam nie odgwizdałby faulu, sędzia wideo Massimiliano Irrati zapewne wezwałby go do monitora.

Akcja zakończyła się szczęśliwie dla Szwajcarów i poniekąd również dla Anglików, gdyż stracili tylko gola, a nie gola z rzutu karnego i Walkera w wyniku czerwonej kartki „w pakiecie”.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Po dogrywce wynik był taki sam. Anglicy wygrali 5:3 w rzutach karnych.

Rafał Rostkowski

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]