HomePiłka nożnaBez zaskoczenia na St James’ Park. Anglia pewnie pokonuje Bośnię i Hercegowinę

Bez zaskoczenia na St James’ Park. Anglia pewnie pokonuje Bośnię i Hercegowinę

Zakończyło się towarzyskie spotkanie między reprezentacją Anglii a Bośnią i Hercegowiną. Synowie Albionu zagrali świetną drugą połowę i zwyciężyli 3:0.

Trent Alexander–Arnold

PA Images / Alamy

Przebieg spotkania

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, nie postawił na “wyjściowy garnitur”, dając od pierwszej minuty szansę zmiennikom, którzy rywalizują o miejsce w docelowej kadrze na zbliżające się mistrzostwa Europy. Pierwsza połowa nie porwała zarówno kibiców na stadionie St James’ Park, jak i fanów przed odbiornikami. Wyspiarze kontrolowali grę i mieli kilka dogodnych sytuacji w polu karnym Bośni i Hercegowiny, lecz nie potrafili zamienić ich na gola. Sędzia zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę przy stanie 0:0.

W 60. minucie, po przewinieniu reprezentanta Bośni i Hercegowiny, arbiter wskazał na “wapno”. Rzut karny wykorzystał Cole Palmer, zapewniając Anglii prowadzenie, po czym zszedł z boiska. Na murawie pojawili się czołowi gracze angielskiej kadry. Pod koniec meczu fantastyczną wrzutką popisał się Jack Grealish, a akcję z woleja wykończył Trent Alexander–Arnold. Niedługo później, po zamieszaniu w polu karnym, do siatki trafił Harry Kane. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, którzy mieli zdecydowaną przewagę w całej potyczce – zanotowali aż 71% posiadania piłki.

EURO 2024

Dla Synów Albionu było to jedno z dwóch spotkań kontrolnych przed rozpoczęciem mistrzostw Starego Kontynentu. W najbliższy piątek zagrają towarzysko z Islandią. Podopieczni Garetha Southgate’a w fazie grupowej prestiżowego turnieju będą rywalizować z Serbią, Danią oraz Słowenią. Natomiast Bośnia i Hercegowina nie zakwalifikowała się na futbolową imprezę w Niemczech.

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli