HomePiłka nożnaPrzyszłość Allegriego w Juventusie jest już znana! Nie ma żadnych wątpliwości

Przyszłość Allegriego w Juventusie jest już znana! Nie ma żadnych wątpliwości

Źródło: Matteo Moretto

Aktualizacja:

Jak informuje Matteo Moretto Juventus zakończy współpracę z włoskim trenerem. Wygrana w Pucharze Włoch nie zmienia nastawienia zarządu klubu do 56-latka. Trwają rozmowy nad tym, kiedy ogłosić podjętą decyzję.

Allegri

PressFocus

Juventus na pewno zwolni Allegriego

Obecny sezon dla Juventusu zaczął się naprawdę dobrze. Od 6. do 22. kolejki Stara Dama była niepokonana w meczach ligowych. Dzięki temu do lutego 2024 roku, Juventus ciągle był w grze o mistrzostwo Włoch, idąc łeb w łeb z Interem Mediolan. W 23. kolejce to właśnie Nerazzurri zakończyli wspaniałą serię bez porażki Juventusu, pokonując ich wtedy 1:0. Od tamtego momentu zespół Massimiliano Allegriego popadł w kryzys. W przeciągu 13 kolejek wygrali zaledwie dwa razy, co poskutkowało znacznym spadkiem w tabeli. Aktualnie pod znakiem zapytania stoi nawet zakończenie sezonu w pierwszej czwórce, bo Atalanta ma zaledwie cztery punkty straty, mając przy okazji jeden rozegrany mecz mniej.

Bardzo słabą drugą połowę sezonu osłodził triumf w Pucharze Włoch. Stara Dama w środę pokonała Atalantę 1:0 i tym samym wygrał całe rozgrywki. To jednak nie zmieniło decyzji zarządu co do Allegriego. 56-latek ma zostać zwolniony, a kwestią pozostaję tylko, kiedy klub ogłosi decyzję. W Juventusie trwają obecnie dyskusje czy lepiej zrobić to już teraz, czy dopiero po zakończeniu sezonu. Sam trener niechętnie rozmawia o dywagacjach dotyczących swojej przyszłości. Po finale Pucharu Włoch 56-latek krzyczał do jednego z dziennikarzy Wynoś się!, a następnie powiedział mu kilka cierpkich słów.

Wszystko wskazuje na to, że w następnym sezonie zastąpi go aktualny trener Bolonii – Thiago Motta. W przypadku zwolnienia Włocha już teraz, na dwa ostatnie spotkania może zastąpić go były obrońca Juventusu – Paolo Montero.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Łukasz Różański zdemolowany już w I rundzie. Polak stracił mistrzostwo świata [WIDEO]
Ligowa strata punktów Atalanty będzie… sukcesem dla ligi? Pucharowe zamieszanie we Włoszech 
Wojciech Cygan ostro o kluczowej decyzji PZPN. „Ja tej pomocy nie widzę” [WYWIAD]
Pierwszy komentarz Szpilki po walce z Wrzoskiem: Dalej nie mogę tego zrozumieć
Pogromca Artura Szpilki o zainteresowaniu ze strony UFC: Ktoś się do mnie odezwał
Anna Kiełbasińska przegapi ME w Rzymie. Duża strata polskiej kadry
Grzmoty w Rzeszowie – Łukasz Różański staje do obrony mistrzostwa świata!
Kuriozalny sezon Ekstraklasy. Poznamy najsłabszego mistrza w XXI wieku
Lipiński: Jesus Imaz to najinteligentniejszy piłkarz Ekstraklasy
Lipiński: Oto kadra Italii na Euro 2024. Nie było się o kogo kłócić