HomePiłka nożnaAleksandar Mitrović po meczu Serbia – Słowenia: Miałem szczególnego pecha

Aleksandar Mitrović po meczu Serbia – Słowenia: Miałem szczególnego pecha

Źródło: Alfredo Pedulla

W drugim spotkaniu fazy grupowej na EURO, Serbia zremisowała 1:1 ze Słowenią. Serbowie rzutem na taśmę uratowali punkt w tym spotkaniu, zdobywając bramkę w 95. minucie meczu.

Mitrović

Serbia zagra lepiej w meczu z Danią

W pierwszej połowie to Słowenia była zdecydowanie lepszym zespołem. Mimo to, na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać aż do 69. minuty. Jej autorem był obrońca reprezentacji Słowenii, Zan Karnicnik. Serbowie jednak walczyli do końca, co opłaciło się w ostatniej akcji meczu. Do wykonana rzutu rożnego podszedł Ivan Ilic, wrzucił piłkę w pole karne, a idealnie ustawiony Luka Jovic wykorzystał podanie i wpisał się na listę strzelców, ratując Serbie przed porażką. Dla Serbów był to bardzo istotny punkt, ponieważ podtrzymał ich szanse na awans do fazy pucharowej. O meczu kilka słów powiedział Aleksandar Mitrović.

– Gol dla nas był naprawdę świetnym momentem, przez który w ostatnich sekundach odrobiliśmy straty i zanotowaliśmy remis. Zasłużyliśmy na ten wynik. Co prawda, w pierwszej połowie rywale grali lepiej od nas, ale w drugiej połowie to my dominowaliśmy. Stworzyliśmy wiele okazji. Ja osobiście miałem szczególnego pecha, ale walczyliśmy do końca. Ten punkt jest dla nas ważny i istotny, abyśmy mogli polegać wyłącznie na sobie i mieć los w swoich rękach. Musimy zebrać siły na mecz z Danią i mamy nadzieję, że wtedy pokażemy nasz najlepszy futbol – powiedział Aleksandar Mitrović, cytowany przez Alfredo Pedullę.