HomePiłka nożnaBaraże Euro 2024: Albert Gudmundsson z trafieniem dla Islandii [WIDEO]

Baraże Euro 2024: Albert Gudmundsson z trafieniem dla Islandii [WIDEO]

Źródło: polsat sport

Reprezentacja Islandii objęła prowadzenie z Ukrainą po trafieniu Alberta Gudmundssona w finale baraży o Euro 2024. Spotkanie rozgrywane jest we Wrocławiu.

Islandia

Islandia prowadzi z Ukrainą

W ścieżce B kwalifikacji o mistrzostwa Europy mierzyły się ze sobą reprezentacje Ukrainy z Islandią we Wrocławiu. Piłkarze Serhija Rebrowa w półfinale baraży zwyciężyli z Bośnią i Hercegowiną 2:1, natomiast Islandczycy rozgromili Izrael 4:1.

W 30. minucie Albert Gudmundsson wyprowadził gości na prowadzenie po tym, jak okiwał kilku rywali i fantastycznie trafił zza pola karnego. Do przerwy Ukraina nie odpowiedziała na trafienie Islandczyków, którzy pokazali się z niezłej strony i wykazali się lepszą skutecznością. Zwycięzca tego barażu zagra na Euro 2024 z Belgią, Rumunią oraz Słowacją.