HomePiłka nożnaAfera w Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej. Były prezes zatrzymany

Afera w Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej. Były prezes zatrzymany

Źródło: Eurosport/PAP

Aktualizacja:

Luis Rubiales, były prezes Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, został zatrzymany w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie nieprawidłowości dotyczących organizacji Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej – donosi Polska Agencja Prasowa, powołując się na komunikat Gwardii Narodowej.

Luis Rubiales

SOPA Images

Domniemane przestępstwa

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, hiszpańska policja przeszukiwała biura RFEF oraz nieruchomości Luisa Rubialesa w związku z podejrzeniem popełniania przestępstwa w zakresie korupcji w biznesie, nieuczciwej administracji i praniem pieniędzy. Wszystko dotyczyło umowy o organizacji Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej, na mocy której federacja ma otrzymać 40 milionów euro wpływów rocznie. Akcja służb poskutkowała zatrzymaniem siedmiu osób, a kolejne pięć objęto dochodzeniem.

Podano też wtedy do wiadomości publicznej, iż były prezes związku zostanie zatrzymany przez policję niezwłocznie po przybyciu do kraju, poza granicami którego wówczas się znajdował. Luis Rubiales zdecydował się na skrócenie swojego pobytu na Dominikanie i w środę wrócił do Hiszpanii, gdzie na lotnisku w Madrycie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Obecnie jest przesłuchiwany. Zgodnie z literą prawa policja ma 72 godziny na przekazanie go sądowi lub wypuszczenie go.

Przypomnijmy, że Luis Rubiales przestał pełnić funkcję prezesa federacji, składając jesienią ubiegłego roku rezygnację, po wywołaniu międzynarodowego skandalu. Po finale kobiecych mistrzostw świata, w oczekiwaniu na ceremonię wręczenia nagród, pocałował w usta jedną z zawodniczek bez jej zgody. Wobec 46–letniego mężczyzny będzie toczył się w tej sprawie proces sądowy. Prokuratura postawiła mu zarzuty za domniemaną napaść na tle seksualnym i domaga się kary 2,5 roku więzienia.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

NOWE OGŁOSZENIE OD CLOUT MMA! NOWOŚĆ NA 5 EDYCJI GALI!
Kuba Wojewódzki komentuje współpracę FAME z CANAL+!
Marcoń vs Błoński na Clout MMA? Natan odpowiada
„Błoński, Marcoń, Rafonix, Ferarri, Załęcki…” – Nitro zdradza kartę walk Clout MMA 5?
AZDUS vs DEJVID kolejnym starciem FAME 21!
Marianna Schreiber pozywa Gosię Magical!
Denis Załęcki odpowiedział Ferrariemu!
Tyburski wyzywał do walki Wiewióra!
Ferrari atakuje Denisa Załęckiego!
Ależ to byłby hit! Kołecki otwarty na wielki rewanż z Pudzianowskim