HomePiłka nożnaAdam Nawałka rozmawiał z selekcjonerem: To była krótka, ale treściwa rozmowa

Adam Nawałka rozmawiał z selekcjonerem: To była krótka, ale treściwa rozmowa

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Aktualizacja:

– Na dopracowanie detali przyjdzie czas. W Cardiff graliśmy o wynik – mówi Adam Nawałka w portalu WP Sportowe Fakty. Biało-czerwoni na Euro 2024 zagrają w grupie z Holandią, Austrią oraz Francją.

Michał Probierz

PressFocus

Nawałka: Na dopracowanie detali przyjdzie czas

Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech odbędą się z udziałem Biało-czerwonych. Po nieudanych eliminacjach, konieczne były mecze w barażach. Awans został wywalczony po serii rzutów karnych z Walią w Cardiff, a bohaterem został Wojciech Szczęsny, który obronił decydujący strzał Daniela Jamesa.

Cieszę się natomiast, że reprezentację ponownie objął polski trener. Przełożyło się to na wyniki i atmosferę w środku drużyny – podkreślił Adam Nawałka. – Widać, że Michał uwolnił potencjał drużyny, jego koncepcja była trafna i dotarł do piłkarzy – dodał.

Przyznał również, że odbył rozmowę z Michał Probierzem. – Telefonował jeszcze przed świętami, późnym wieczorem. Rozmawialiśmy na temat bazy przed turniejem i o sprawach związanych ze zgrupowaniem. To była krótka, ale treściwa rozmowa – lapidarnie wytłumaczył. Ponadto Nawałka wrócił do meczu z Walijczykami.

Były akcje wielopodaniowe, szukaliśmy wolnych przestrzeni, zawodnicy dobrze czuli się na swoich pozycjach. Wyróżniała ich również determinacja i zaangażowanie, a to były kluczowe aspekty w tym meczu. Na dopracowanie detali przyjdzie czas. W Cardiff graliśmy o wynik – uświadomił były selekcjoner. Polacy w czerwcowych meczach towarzyskich zagrają z Ukrainą i Turcją przed Euro 2024.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

NOWE OGŁOSZENIE OD CLOUT MMA! NOWOŚĆ NA 5 EDYCJI GALI!
Kuba Wojewódzki komentuje współpracę FAME z CANAL+!
Marcoń vs Błoński na Clout MMA? Natan odpowiada
„Błoński, Marcoń, Rafonix, Ferarri, Załęcki…” – Nitro zdradza kartę walk Clout MMA 5?
AZDUS vs DEJVID kolejnym starciem FAME 21!
Marianna Schreiber pozywa Gosię Magical!
Denis Załęcki odpowiedział Ferrariemu!
Tyburski wyzywał do walki Wiewióra!
Ferrari atakuje Denisa Załęckiego!
Ależ to byłby hit! Kołecki otwarty na wielki rewanż z Pudzianowskim