HomePiłka nożnaNawałka o zawodnikach, którzy będą stanowić przyszłość kadry. Jeden nieoczywisty wybór!

Nawałka o zawodnikach, którzy będą stanowić przyszłość kadry. Jeden nieoczywisty wybór!

Źródło: Fakt.pl

Aktualizacja:

W wywiadzie dla portalu Fakt.pl Adam Nawałka przedstawia swój pomysł na budowę reprezentacji Polski. Były selekcjoner wciąż wierzy w piłkarza, którego dawno w kadrze narodowej nie było.

Reprezentacja Polski

PressFocus

Zdaniem Adama Nawałki reprezentacja Polski ma duży potencjał

Mimo odpadnięcia reprezentacji Polski z mistrzostw Europy zespół Michała Probierza pokazał, że można mieć pewne powody do optymizmu, jeśli chodzi o przyszłość kadry. Polacy momentami potrafili się postawić takim gigantom europejskiej piłki, jak Francja bądź Holandia. Jednocześnie nie brakuje pytań o to, jak ta kadra będzie się rozwijać w następnych meczach. Adam Nawałka uważa, że po mistrzostwach Europy reprezentację należy oprzeć na mieszance młodości z doświadczeniem.

– Uważam, że należy budować reprezentację w oparciu o zawodników z dorobkiem i doświadczeniem, ale wciąż głodnych sukcesu. Takich jak Robert, Piotr, ale i młodych, jak Nicola Zalewski, Jakub Kiwior, Jakub Moder czy Kuba Kamiński, którego zabrakło w kadrze na EURO. Ten zespół ma potencjał. Trzeba tylko umiejętnie go wykorzystać. Jestem pewien, że Michał to potrafi. Trzymam kciuki za powodzenie jego misji – twierdzi Nawałka.

O ile tacy piłkarze, jak Nicola Zalewski, Jakub Kiwior czy Jakub Kiwior są często wymieniani wśród filarów kadry, obecność Jakuba Kamińskiego w takim zestawieniu może lekko zaskakiwać. W minionym sezonie Bundesligi 22-latek zaczął tylko cztery mecze w pierwszym składzie VfL Wolfsburg. Jego kariera wyraźnie wyhamowała. W swoich planach 14-krotnego reprezentanta Polski nie widzi także Michał Probierz. Selekcjoner kadry narodowej woli stosować ustawienie z wahadłami, na których pewne miejsce ma Przemysław Frankowski, a także wspomniany wcześniej Zalewski. Kamiński zagrał swój ostatni mecz z “orzełkiem” na piersi w październiku zeszłego roku przeciwko Mołdawii (1:1).

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Mateusz Borek o Zalewskim: Nadszedł czas poważnej decyzji
Oto olimpijskie menu dla kibiców. Będą “paragony grozy”? W szoku szczególnie angielscy kibice
Mateusz Borek mocno o postawie Śląska. “Nie jesteś gotowy, to nie pchaj się do Europy”
Wisła Kraków ma w składzie nieoszlifowany diament. “Żałuję, że nie może zagrać w tym meczu”
RB Lipsk odrzucił ofertę za Daniego Olmo! Ogromne pieniądze
Mateusz Janiak przestrzega: Wisła musi dać z siebie absolutne maksimum
OFICJALNIE: Wisła traci zawodnika. Piłkarz zostaje w Polsce
James Rodriguez wróci do Europy? Jest chętny z Włoch!
Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię