HomePiłka nożnaBuksa już strzela w Danii! Gol Polaka w debiucie

Buksa już strzela w Danii! Gol Polaka w debiucie

Źródło: FC Midtjylland

Adam Buksa świetnie wita się z nową drużyną. Polak w swoim debiucie w FC Midtjylland zdobył bramkę.

Adam Buksa

dpa picture alliance / Alamy

Buksa z pierwszym golem w FC Midtjylland

Polski napastnik trafił do siatki w pierwszym meczu nowego sezonu duńskiej Superligi. Midtjylland zmierzyło się z Aarhus, mecz skończył się wynikiem 1:1.

Nowa drużyna polskiego napastnika już w 8. minucie straciła bramkę. Rywali na prowadzenie wyprowadził Tobias Bech. Wynik przed przerwą mógł być jeszcze gorszy, bo na kilka minut przed końcem pierwszej połowy rzut karny wykonywał Patrick Mortensen. 35-letni nie wykorzystał jedenak jedenastki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu na listę strzelców wpisał się Buksa. Polski napastnik wyrównał stan spotkania. Popisał się sprytnym strzałem głową.

Nowy etap kariery

Buksa odszedł do duńskiego Midtjylland po dobrym sezonie w Turcji. W barwach tamtejszego Antalyasporu zdobył 16 bramek w 33 meczach ligowych. Odżył po dość nieudanym pobycie we francuskim Lens.

Jako gracz FC Midtjylland ma szansę na debiut w Lidze Mistrzów. Duńczycy uczestniczą bowiem w eliminacjach do fazy grupowej najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich na świecie. W II rundzie kwalifikacji zmierzą się z UE Santa Coloma z Andory.

Remis w derbach Madrytu! Kibice Atletico nie wytrzymali i wymusili przerwę w grze
Świetny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]
Ruch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]
Jose Mourinho ukarany w kuriozalnej sytuacji! Portugalczyk chciał zamanifestować
Roman Kosecki krytycznie o klubach Ekstraklasy. Mocne słowa!
Szalony mecz w Bundeslidze! Siedem goli i niezwykły powrót
Jakub Kiwior może wrócić do składu. Arsenal ma problem
Fernandes z niesłuszną czerwoną kartką. Sędziowie VAR z blokadą z protokołu…
Wielkie pudło Sebastiana Szymańskiego! Gracz Fenerbahce nie trafił w świetnej sytuacji