HomePiłka nożnaAdam Buksa się nie zatrzymuje! 16. bramka Polaka w tym sezonie Super Lig [WIDEO]

Źródło: X/Tomek Hatta

W meczu tureckiej Super Lig pomiędzy Alanyasporem a Antalyasporem swoją 16. bramkę w sezonie 2023/24 zdobył napastnik reprezentacji Polski, Adam Buksa. Zespół Polaka zremisował 1:1.

Adam Buksa

SOPA Images Limited / Alamy

Buksa potwierdza formę przed Mistrzostwami Europy

Antalyaspor – w którym gra też Jakub Kałuziński – nie wszedł najlepiej w mecz z Alanyasporem. W trzeciej minucie spotkania gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Koreańczyk Hwang Ui-Jo. Zespół z Polakami w składzie musiał czekać na wyrównanie aż do 81. minuty. Po stałym fragmencie gry najwyżej wyskoczył Adam Buksa. Rosły reprezentant Polski pięknym strzałem głową pokonał Yusufa Karagoza.

W tym sezonie Buksa jest zdecydowanie najlepszym strzelcem swojego zespołu. Po 38 meczach Super Lig ma na swoim koncie aż 16 bramek. W klasyfikacji strzeleckiej ustępuje tylko czterem zawodnikom – Mauro Icardiemu, Edinowi Dzeko, Reyowi Manajowi i Mame Thiamowi. Jego Antalyaspor zakończył rozgrywki ligi tureckiej dopiero na 10. miejscu w tabeli, lecz dobra forma Buksy może imponować Michałowi Probierzowi. Selekcjoner reprezentacji Polski zdążył już pokazać, że 27-latek jest częścią jego planów. Buksa jest jednym z zawodników, który ma pewne miejsce w składzie na Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech.

Wciąż nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądać przyszłość 14-krotnego reprezentanta Polski. Latem napastnik prawdopodobnie wróci do francuskiego Lens, gdzie nie był w stanie złapać rytmu meczowego. W barwach francuskiej ekipy zagrał tylko dziewięć meczów.

Zmian w Alpine ciąg dalszy! “Moje odejście to lepsze rozwiązanie dla firmy”
Francuzi drwią z dyktatorów. Antywojenne plakaty w paryskim metrze
McLaren wybierze pierwszego kierowcę? Jednoznaczne stanowisko Norrisa
Pierwszy polski sukces! Zwycięstwo Alicji Klasik
Długosz o ceremonii otwarcia: Powinna być jak najbardziej neutralna
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Pomylono Koreę Południową z… Północną
Polak zachwycił cały świat! Co za występ na ceremonii otwarcia Igrzysk! [WIDEO]
Janusz Pindera typuje, ile medali zgarniemy na IO w Paryżu! “Pamiętajmy o niespodziankach” [WYWIAD]