HomePiłka nożnaLiga Europy: Poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów. Milan zdobywa Pragę

Liga Europy: Poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów. Milan zdobywa Pragę

Za nami rewanżowe starcia 1/8 finału Ligi Europy. W meczach, które rozpoczęły się o godzinie 18:45 nie brakowało emocji. Na Fortuna Arenie w Pradze miejscowa Slavia otrzymała potężną lekcję futbolu od wielkiego Milanu. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Logo Ligi Europy

IMAGO / Beautiful Sports

Pokaż siły Rossonerich

Wynik spotkania otworzył w 34. minucie Christian Pulisić. Amerykanin zatańczył w polu karnym z obroną Slavii i strzałem w lewy, dolny róg pokonał Staneka. Zaledwie dwie minuty później prowadzenie podwyższył Ruben Loftus-Cheek. Wychowanek Chelsea F.C. skorzystał z dośrodkowania Theo Hernandeza i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą Czesi otrzymali kolejny cios. Tym razem technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Rafael Leao. Portugalczyk zdobył tym samym drugiego gola w obecnej edycji Ligi Europy.

Po zmianie stron podopieczni Stefano Piolego nie zdejmowali nogi z gazu. W 70. minucie doskonałą okazję zmarnował Giroud. Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Francji uderzył minimalnie obok prawego słupka. Slavia zdołała odpowiedzieć tylko golem honorowym, autorstwa Juraska.

SK SLAVIA PRAGA – AC MILAN 1:3 (pierwszy mecz 2:4) – Pulisić 34., Loftus-Cheek 36., Leao 45+6 – Jurasek 84.

Wyniki pozostałych spotkań, które rozpoczęły się o 18:45

Villarreal CF – Olympique Marsylia 3:1

Rangers F.C. – Benfica Lizbona 0:1

West Ham United – SC Freiburg 5:0

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu