HomeLekkoatletykaZnakomity bieg Swobody w kwalifikacjach! To był pokaz mocy

Znakomity bieg Swobody w kwalifikacjach! To był pokaz mocy

W pierwszym dniu zmagań lekkoatletycznych na igrzyskach olimpijskich w eliminacjach w biegu na 100 metrów kobiet walczyły Ewa Swoboda oraz Magdalena Stefanowicz. Do następnej rundy przeszła tylko Swoboda.

Ewa Swoboda

BSR Agency / Alamy

Swoboda ze świetnym wynikiem

Ewa Swoboda oraz Magdalena Stefanowicz pojechały na igrzyska olimpijskie z marzeniami na wywalczenie dla Polski medali w lekkiej atletyce. Obie walczyły o to w pierwszej rundzie eliminacji w biegu na 100 metrów kobiet.

Panie w pierwszej rundzie mierzyły się w ośmiu stawkach. W pierwszym wyścigu rundy najlepiej spisała się Sha’Carri Richardson. Amerykanka nie dała swoim rywalkom szans i z wynikiem 10,94 sekundy pewnie awansowała do kolejnej rundy razem z Patrizią van der Weken (11,14 sekundy) oraz Bree Masters, dla której wynik 11,26 sekundy był rekordem życiowym.

W drugim wyścigu najlepiej spisała się Julien Alfred z Saint Lucii (10,95 sekundy). Tuż za nią uplasowały się Zoe Hobbs (11,08) oraz Zaynab Dosso (11,30). Po chwili rozpoczął się natomiast wyścig, w którym udział brała Magdalena Stefanowicz. Polka zajęła jednak siódme miejsce z wynikiem 11.47 sekundy i nie weszła do dalszej fazy turnieju.

W kolejnym wyścigu kwalifikację wywalczyły sobie odpowiednio Audrey Leduc (10,95 sekundy), Tia Clayton (11,00 sekundy), a także Imani Lansiquot (11,10 sekundy). Po chwili przyszedł natomiast czas na stawkę, w której konkurowała Ewa Swoboda. Polka dobiegła na metę jako pierwsza i wywalczyła sobie kwalifikację do następnego etapu z czasem 10.99. Dla 27-latki był to najlepszy wynik w tym sezonie. Oprócz niej miejsca w czołowej czwórce zajęły Dina Asher-Smith (11,01 sekundy) oraz Rosemary Chukwuma (11,26 sekundy).

Półfinał w biegu na 100 metrów kobiet odbędzie się już jutro, 3 sierpnia o godzinie 19:50. Wielki finał zaplanowany jest natomiast na godzinę 21:20.

Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz