HomeLekkoatletykaOlimpijski finał nie dla polskiej sztafety 4×400 metrów kobiet! Rywalki były za mocne

W piątek, 9 sierpnia, w pierwszej rundzie biegu sztafety 4×400 metrów kobiet wystąpiły reprezentantki Polski w składzie: Aleksandra Formella, Justyna Święty-Ersetic, Alicja Wrona-Kutrzepa oraz Anastazja Kuś. Polki zajęły szóste miejsce i nie wywalczyły awansu do półfinału.

Justyna Święty-Ersetic

Felix Sanchez Arrazola / Alamy Stock Photo

Polki bez awansu

W pierwszym biegu najlepsze były Amerykanki, które wygrały z dużą przewagą. Na drugim miejscu uplasowały się Brytyjki, a podium uzupełniły reprezentantki gospodarzy. Na rozwój wydarzeń czekały Belgijki, które zajęły czwarte miejsce (3:24,92) oraz Hiszpanki (3:28,25). Polki dzięki temu, że startowały w drugim biegu, wiedziały na ile muszą pobiec, żeby awansować do półfinału. Premiowane bezpośrednim awansem są tylko pierwsze trzy miejsca, ale dwie reprezentacje mogą awansować z najlepszych czasem spoza pierwszych trzech miejsc.

Jako pierwsza z Polek pobiegła Anastazja Kuś. 17-latka dobiegła na czwartym miejscu i przekazała pałeczkę Justynie Święty, której udało utrzymać się czwartą pozycję. Następna była Aleksandra Formella, która spadła na piąta pozycję. Ostatnia biegła Alicja Wrona-Kutrzepa, która niestety nie utrzymała miejsca w pierwszej piątce. Finalnie, Polki zajęły szóste miejsce, co wykluczyło możliwość awansu do kolejnej rundy i walkę o olimpijski finał.

Nikola Grbić zmieni miejsce pracy? Jest wymarzonym trenerem dla tej reprezentacji