HomeLekkoatletykaFajdek ponownie odpalił, tym razem o dopingu. Wbił szpilkę Nowickiemu

Fajdek ponownie odpalił, tym razem o dopingu. Wbił szpilkę Nowickiemu

Źródło: Weszło

Aktualizacja:

Paweł Fajdek wypowiedział się na temat sportowców z Rosji i Białorusi, którzy dostali możliwość startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Mówił także o lekkoatletach stosujących doping i zwrócił uwagę na jednego ze swoich rywali.

Fajdek i Nowicki

Zuma Press / Alamy

Fajdek i Nowicki w dobrej formie

Jak można było się spodziewać, medalowa rywalizacja w finale konkursu rzutu młotem podczas ostatnich mistrzostw Polski w Bydgoszczy stoczyła się między Pawłem Fajdkiem i Wojciechem Nowickim. Lepszy był ten pierwszy – sięgnął po złoto po rzucie na 80,02. Nowicki wywalczył srebro z wynikiem 75,89.

Obaj potwierdzili tym samym, że są w dobrej dyspozycji przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Złota sprzed trzech lat z Tokio będzie bronił Nowicki, podczas gdy Fajdek zakończył tamten konkurs na 9. pozycji. Do zawodów w stolicy Francji zostali natomiast dopuszczeni sportowcy z Rosji i Białorusi.

Fajdek wspomniał o Bigocie i Nowickim

I właśnie tę kwestię poruszył Fajdek w wywiadzie dla “Weszło”. W tym przypadku jego niezadowolenie z faktu dopuszczenia Rosjan i Białorusinów nie miało jednak związku z wybuchem wojny. Chodziło o kwestię stosowania niedozwolonych środków przez rosyjskich sportowców.

Mieliśmy igrzyska w Soczi, gdzie Rosjanie robili takie rzeczy, jak wymienianie moczu do kontroli antydopingowej. Później ich sportowcy przez wiele lat byli łapani na dopingu, bądź trenowali w zamkniętych ośrodkach wojskowych, gdzie kontrola antydopingowa nie ma wjazdu. Taki kraj należy odsunąć – mówił.

Fajdek zaznaczył również, że w związku z tym przeszkadza mu fakt rywalizacji z Francuzem Quentinem Bigotem, który w 2014 roku został zawieszony na dwa lata właśnie za doping. – Ja ręki mu nie podaję, natomiast Wojtek Nowicki nie widzi w tym problemu i się z nim wita, rozmawia, śmieją się. Ja zostałem inaczej wychowany – dodał.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Makana Baku nie dostanie szansy w Legii? Transfer o krok!
Z transferu marzeń Klimali jednak nici? Zaskakujący zwrot akcji!
Mecz pod znakiem powrotów zwycięski dla gości! Raków lepszy od beniaminka z Lublina [WIDEO]
Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie