HomeLekkoatletykaPaweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”

Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”

Źródło: X/Athletics News

Aktualizacja:

Polscy lekkoatleci pokazali się ze znakomitej strony podczas niedzielnych zawodów Diamentowej Ligi w Paryżu. Konkurs rzutu młotem wygrał Paweł Fajdek, który zapowiada, że za miesiąc, podczas Igrzysk Olimpijskich, będzie walczył o najdalsze odległości.

Paweł Fajdek

Gary Mitchell, GMP Media / Alamy

Paweł Fajdek znów najlepszy

Ponad rok czekał Paweł Fajdek na zwycięstwo w konkursie rzutu młotem. Kiedy to już przyszło, to rozpoczęło prawdziwą serię! W niedzielę podczas mitingu Diamentowej Ligi w Paryżu, nasz młociarz wygrał czwarte zawody z rzędu. Tym samym potwierdził, że problemy osobiste są już za nim, a forma tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi zdecydowanie zwyżkuje.

Maj był dla mnie trudny, bo zmarł mój ojciec – nie mogłem trenować, nie mogłem się odnaleźć. W połowie czerwca wróciłem do siebie, potrenowałem porządnie i teraz widzimy rezultaty – nie ukrywał Fajdek po zakończeniu zawodów.

W niedzielę nasz młociarz osiągnął imponujący wynik ponad 77 metrów, wyprzedzając drugiego w stawce Wojciecha Nowickiego o ponad dwa metry odległości. Sam pięciokrotny złoty medalista mistrzostw świata wie jednak, że stać go na więcej.

Koło nie było zbyt szybkie, więc nie mogliśmy rzucać daleko. Jednak moje 77 m nie jest złe, wyprzedziłem rywali o co najmniej 2 metry. Teraz cięższe treningi przed igrzyskami, mamy kilka tygodni, a moja forma idzie w górę. Będę gotowy na igrzyska, by rzucić 81-82 m – zapowiedział brązowy medalista olimpijski z Tokio.

Paweł Fajdek bez wątpienia będzie jednym z faworytów do olimpijskiego medalu. Początek zmagań lekkoatletów w Paryżu zaplanowano na 1 sierpnia.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie
Tomasz Rząsa rozwiewa wątpliwości. Dwie gwiazdy odejdą z Lecha!
Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Wymowne zachowanie i transparent kibiców Lecha
Cóż za wymiana podań! Kapitalna akcja Miedzi w Tychach [WIDEO]