HomeLekkoatletykaRekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”

Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”

Źródło: TVP Sport

Aktualizacja:

Niedziela to dzień, w którym nazwisko Jarosławy Mahuczich zawładnęło światowymi mediami. Ukrainka pobiła blisko 40 letni rekord świata w skoku wzwyż, ale jak zdradziła po zawodach, trenerka zasugerowała jej zakończenie konkursu przed próbą na najlepszy rezultat globu.

Jarosława Mahuczich

Independent Photo Agency Srl / Alamy

Rekord świata był zagrożony?

W niedzielę, podczas mitingu Diamentowej Ligi w Paryżu, fenomenalna Ukrainka Jarosława Mahuczich pobiła blisko 40 letni rekord świata w skoku wzwyż kobiet. Najpierw za drugim podejściem ustaliła najlepszy wynik w swojej karierze, pokonując wysokość 2.07m, a kilka chwil później w pierwszej próbie pobiła rekord skacząc 2.10m. Jak zdradziła po zakończeniu konkursu – do ostatniej próby mogło nie dojść.

Po 2,07 m podeszłam do trenerki i ta powiedziała mi: może warto na tym skończyć, wycofać się? W końcu idą igrzyska, które są dużo ważniejsze. Chciała mnie oszczędzać. Ale ja w środku czułam, że jestem w stanie tyle skoczyć. No i okropnie chciałam tego rekordu świata. To mam – zdradziła Mahuczich cytowana przez TVP Sport.

W innych aspektach Ukrainka słucha jednak rad swojej trenerki. Tak jak w przypadku nadchodzących Igrzysk Olimpijskich, które zostaną rozegrane na tym samym stadionie, na którym Mahuczich biła rekord świata.

Czekam na to, aż wrócę tu na igrzyska. Jestem pewna, że będzie pięknie, a pod względem atmosfery może jeszcze piękniej niż w tę niedzielę. Nie mam jednak złudzeń: to będą trudne zawody, a poziom wysoki. Żeby wygrać coś takiego jak igrzyska, musisz być mentalnie silny. Słucham jednak mojej trenerki. Ona uważa, że to przede wszystkim będzie święto, które całym sobą będzie warto celebrować – zakończyła.

Zmagania lekkoatletów podczas Igrzysk Olimpijskich rozpoczną się 1 sierpnia. Mimo wysokiego poziomu konkurencji, pod pobiciu rekordu świata Mahuczich bez wątpienia będzie jedną z głównych faworytek do zdobycia złotego medalu.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”