HomeLekkoatletykaIO 2024: Sułek-Schubert spada w klasyfikacji siedmioboju. Słabszy występ w skoku wzwyż

Adrianna Sułek-Schubert zajęła 8. miejsce w skoku wzwyż, będącego drugą konkurencją zaliczaną do olimpijskiego siedmioboju. Reprezentantka Polski po tych zmaganiach zajmuje 10. pozycję w klasyfikacji generalnej ze stratą 179 punktów do liderki.

Adrianna Sułek-Schubert

8. miejsce Sułek-Schubert w skoku wzwyż

W pierwszej konkurencji zaliczanej do siedmioboju, a więc w biegu na 100 metrów przez płotki reprezentanta Polski pokazała się z bardzo dobrej strony. Wygrała swój bieg z czasem 13,32 s, a w łącznej klasyfikacji zajmowała 6. miejsce z liczbą 1077 punktów.

W skoku wzwyż Sułek-Schubert rywalizowała w grupie B. Zaczęła od dwóch udanych prób na wysokościach 1,71 i 1,74, natomiast poprzeczkę zawieszoną na 1,77 zaliczyła za drugim razem. Na tym Polka zakończyła – nie zaliczyła trzech skoków na 1,80, a za wysokość 1,77 do jej konta dopisano 941 punktów.

Rywalizację wygrała Belgijka Nafissatou Thiam, która skoczyła 1,92. Taki sam wynik, ale przy większej liczbie spalonych prób, zajęła Brytyjka Katarina Johnson-Thompson, natomiast na trzeciej lokacie zawody zakończyła Amerykanka Anna Hall.

Siedmiobój, skok wzwyż, grupa B (wyniki)