HomeLekkoatletykaBrąz, brąz, brąz! 3. miejsce Natalii Kaczmarek w finale na 400 metrów

Brąz, brąz, brąz! 3. miejsce Natalii Kaczmarek w finale na 400 metrów

Natalia Kaczmarek zaprezentowała się z kapitalnej strony w finale biegu na 400 metrów i z czasem 48,98 sekundy zajęła 3. miejsce, zdobywając brązowy medal! Zwyciężyła niesamowita Marileidy Paulino.

Natalia Kaczmarek

Xinhua / Alamy

Natalia Kaczmarek brązową medalistką IO 2024

Reprezentantka Polski rozpoczęła zmagania w stolicy Francji od udanego występu w eliminacjach – pewnie wygrała swój bieg z czasem 49,98 s, uzyskując jednocześnie piąty czas tej rundy. W półfinale było jeszcze lepiej – Kaczmarek triumfowała w swoim biegu z rezultatem 49,45 s, a łącznie szybsze od niej były jedynie dwie rywalki – Marileidy Paulino i Salwa Eid Naser.

To właśnie między tą trójką miała się rozstrzygnąć walka o medale. Zgodnie z oczekiwaniami, reprezentantka Dominikany okazała się bezkonkurencyjna – sięgnęła po złoto z nowym rekordem olimpijskim (48,17). Drugie miejsce zajęła Naser (48,53), a jako trzecia linię mety przekroczyła właśnie Kaczmarek (48,98).