HomeLekkoatletykaKoniec IO 2024 dla Borkowskiego. Polak odpada po repasażach na 800 metrów

Koniec IO 2024 dla Borkowskiego. Polak odpada po repasażach na 800 metrów

Mateusz Borkowski zajął 6. miejscu w biegu repasażowym na dystansie 800 metrów i nie zdołał awansować do półfinału tej konkurencji. Dla reprezentanta Polski jest to tym samym koniec występów na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Mateusz Borkowski

Borkowski z szansą w repasażach

Borkowski był jedynym reprezentantem Polski, który wystartował w środowych biegach eliminacyjnych na dystansie 800 metrów. Aby znaleźć się w półfinale, potrzebował zajęcia miejsca w czołowej trójce swojego biegu. Sztuka ta mu się nie udała – zajął 7. miejsce z czasem 1:47,50.

Halowy wicemistrz Europy z Torunia z 2021 roku miał jednak nadzieję na zameldowanie się w półfinale po repasażach. Bieg z udziałem reprezentanta Polski rozpoczął się o godzinie 12:25. Trafił jednak do trudnej grupy, co widać było po wynikach.

Borkowski nie pobiegnie w półfinale

Niemal od początku biegu Borkowski znajdował się z tyłu stawki i finalnie nie zdołał przesunąć się zbyt wyraźnie do przodu. Dobiegł do mety na 6. miejscu z czasem 1:45,27, tracąc szansę na występ w półfinale. Wygrał Amerykanin Brandon Miller z czasem 1:44,21.

Fajnie, że jest rekord życiowy, ale oczekiwania były większe. Chciałem wejść do półfinału, nie udało się, ale jestem dumny, że się tutaj znalazłem. Cieszę się, że jestem zdrowy, że mam super dziewczynę – przynajmniej z tego trzeba się cieszyć. Świat się nie zawala, lecimy dalej – podsumował Borkowski w wywiadzie na antenie Eurosportu.