HomeLekkoatletykaIO 2024: Chwile grozy w finale na 10 km. Francuzka zemdlała, zniesiono ją na noszach

Źródło: RMC Sport

W bardzo nieprzyjemny sposób zakończył się finał biegu na 10 000 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu dla Francuzki Alessii Zarbo. Na niespełna trzy kilometry przed metą 22-latka upadła na ziemię i zemdlała, po czym została zniesiona z bieżni na noszach.

10 000

Chebet mistrzynią olimpijską na 10 km

Złoty medal na dystansie 10 000 metrów wywalczyła debiutująca na igrzyskach Kenijka Beatrice Chebet, która dobiegła do mety z czasem 30:43,25. Ze srebra cieszyła się Włoszka Nadia Battocletti (30:43,35), natomiast brązowy krążek wywalczyła mistrzyni olimpijska na tym dystansie z Tokio, Holenderka Sifan Hassan (30:44,12).

Na starcie łącznie stanęło 25 zawodniczek, ale dwie z nich nie zdołały ukończyć biegu. Była to Rahel Daniel z Erytrei oraz Alessia Zarbo, reprezentantka gospodarzy, dla której występ w stolicy Francji zakończył się dramatycznie.

Francuzka zemdlała i nie ukończyła biegu

Na kilka okrążeń przed końcem Zarbo upadła na bieżnię i momentalnie wokół niej pojawili się ratownicy medyczni. Reprezentantka Francji od samego początku miała wyraźne trudności i w pewnym momencie zemdlała, po czym została zniesiona z areny na noszach.

Jak dotąd francuskie media nie przekazały żadnych informacji na temat stanu zdrowia 22-latki, dla której był to olimpijski debiut. Stacja RMC Sport przekazała jednak komunikat Francuskiej Federacji Lekkoatletycznej, zgodnie z którym kilka minut po opuszczeniu bieżni Zarbo poczuła się już nieco lepiej.

Tabela po pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Sensacyjny wicelider!