HomeKoszykówkaZawodnik NBA podejrzewany o ustawianie meczów. To może być koniec jego kariery!

Zawodnik NBA podejrzewany o ustawianie meczów. To może być koniec jego kariery!

Źródło: ESPN

Aktualizacja:

Władze NBA wszczęły śledztwo w sprawie Jontaya Portera. Według informacji portalu ESPN zawodnik Toronto Raptors jest podejrzewany o współpracę przy ustawianiu meczów. Grozić może mu bardzo surowa kara.

Jontay Porter

PressFocus

Porter pod lupą NBA

Sprawa dotyczy meczów z 26 stycznia oraz 20 marca tego roku, kiedy to co najmniej u jednego amerykańskiego bukmachera zaobserwowano spory wzrost typów dot. statystyk skrzydłowego. Wnoszono wtedy zakłady na poziomie 10-20 tys. dolarów, obstawiając, że Porter zdobędzie mniej punktów, zbiórek czy asyst niż linie ustalone przez bukmachera. W obu spotkaniach 24-latek przedwcześnie zakończył swój udział w meczu z powodu rzekomych kontuzji, przez co rzeczywiście osiągnął statystyki poniżej ustalonych.

Teraz wszystkiemu przyjrzą się władze NBA, które spróbują ustalić, czy Porter współpracował przy ustawianiu swoich meczów i czy czerpał z tego jakiekolwiek korzyści finansowe. Zawodnicy, trenerzy i ogólnie wszyscy pracownicy NBA mają absolutny zakaz typowania jakichkolwiek zdarzeń organizowanych przez ligę. Złamanie tych zasad może grozić karą grzywny, zawieszeniem, a nawet rozwiązaniem kontraktu bądź dożywotnim zakazem gry w NBA. Na czas ligowego śledztwa Porter został tymczasowo odsunięty od zespołu.

Do sytuacji odniósł się Darko Rajaković, czyli szkoleniowiec Toronto Raptors, który w rozmowie z dziennikarzami przed poniedziałkowym meczem kanadyjskiej drużyny oznajmił, że nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkał. Dodał też jednak, że zawsze ufa swoim zawodnikom. – Nigdy nie mam wątpliwości co do szczerości graczy w sprawach kontuzji – powiedział trener Raptors.

Porter gra w Toronto od grudnia ubiegłego roku. Jak dotychczas wystąpił w 26 spotkaniach, notując średnio 4,4 punktu, 3,2 zbiórki oraz 2,3 asysty na mecz w niecałe 14 minut gry. Za trwające rozgrywki ma zarobić łącznie 415 tys. dolarów. Jego starszym bratem jest Michael Porter Jr., a więc gwiazda Denver Nuggets i mistrz ligi w barwach tej drużyny z poprzedniego sezonu.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Budująca przedmeczowa przemowa Probierza. “Musimy grać w piłkę! To jest klucz”
Austriacy postraszyli Polaków. Rangnick stworzył potwora
Ognista przemowa Probierza w przerwie meczu z Holandią. Co za słowa!
Boniek pełen nadziei po meczu Austrii. “Spokojnie czekam na piątek”
Deschamps przekazał pierwsze informacje ws. Mbappe. Nie jest dobrze
Czego Polacy mogą się spodziewać po Austrii? 3 wnioski po meczu z Francją
Izraelczycy chcą grać w Polsce! Kolejny klub szuka stadionu
Poważnie wyglądający uraz Mbappe. Francuzi niecierpliwie czekają na diagnozę [WIDEO]
Francja melduje wykonanie zadania. Kontuzja Mbappe! [WIDEO]
Bandycki atak austriackiego obrońcy. Krew na czole Griezmanna [WIDEO]