HomeKoszykówkaCoraz trudniejsza sytuacja polskich koszykarzy 3×3. Został im mecz z “potworem”

Coraz trudniejsza sytuacja polskich koszykarzy 3×3. Został im mecz z “potworem”

Źródło: własne

Czwarta porażka Polaków na turnieju koszykówki 3×3 na igrzyskach w Paryżu stała się faktem. W piątek wieczorem polscy reprezentanci przegrali 12:21 z Serbią.

Filip Matczak

Filip Matczak (fot. Associated Press / Alamy)

Serbia też za mocna dla Polski

Dla Polaków był to drugi w piątek mecz. W porannej sesji przegrali z Holandią. Długa przerwa chyba nie podziałała dobrze, gdyż to Serbowie – aktualni mistrzowie świata – zaczęli wręcz atomowo. Po minucie gry prowadzili już 6:1. Polscy reprezentanci, tak jak w starciu z Holendrami, popełniali sporo błędów własnych. Zbyt dużo w ich grze w ataku było przewidywalności. Rywale popisywali się natomiast efektownymi zespołowymi akcjami.

Co gorsza, już kolejny raz w tym turnieju Polacy zostali ukarani przewinieniem technicznym za “flopowanie”, kiedy sędziowie uznali, że Filip Matczak znacznie przesadził z upadkiem po zasłonie jednego z przeciwników. Chwilę później polski zawodnik został uderzony łokciem w nos, lecz sędziowie w tej sytuacji nie dopatrzyli się przewinienia Serba.

Jedyne, co w pierwszych minutach działało w polskiej reprezentacji, to dogrania pod kosz do Adriana Boguckiego, który dominował wzrostem nad serbskimi graczami. To było jednak za mało. Niezwykle skuteczni Serbowie szybko zdublowali Polaków i trzymali bezpieczny dystans. Biało-Czerwonym trudno było znaleźć dobre pozycje do rzutu, a rywal odjeżdżał coraz bardziej. Skończyło się wysokim zwycięstwem serbskiej drużyny, która była wyraźnie lepsza.

8. Chiny 1-4

W niedzielę starcie z łotewskim “potworem”

Tym samym polska reprezentacja poniosła już czwartą klęskę na igrzyskach. Taki sam bilans mają Francuzi, a gorszy tylko Chińczycy i Amerykanie (1-4), czyli dwie drużyny, które Polsce udało się ograć, a które zakończą piątkową wieczorną sesję. W sobotę dzień przerwy, a w niedzielę ostatnia kolejka. W niej Polacy zmierzą się z Łotwą, która jako jedyna zapewniła sobie już awans. Łotewski “potwór”, broniący olimpijskiego złota, w Paryżu wygrał jak dotychczas wszystkie sześć meczów.

Bezpośredni awans do półfinałów zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny pierwszego etapu. Zespoły sklasyfikowane na lokatach 3-6 powalczą o półfinały między sobą. Dwie najgorsze reprezentacje zakończą rywalizację w igrzyskach.

Serbia – Polska 21:12 (Bogucki 6, Zamojski 4, Matczak 1, Sokołowski 1)

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę