HomeKoszykówkaPLK: Wielka sensacja we Włocławku. Faworyt do mistrzostwa za burtą!

PLK: Wielka sensacja we Włocławku. Faworyt do mistrzostwa za burtą!

Źródło: PLKpl

Anwil Włocławek był najlepszym zespołem rundy zasadniczej Orlen Basket Ligi, ale sensacyjnie pożegnał się z rywalizacją już na etapie ćwierćfinałów. Dalej grają koszykarze PGE Spójni Stargard, którzy we wtorek wygrali 81:77 w piątym, decydującym starciu!

Victor Sanders

PGE Spójnia Stargard świętuje awans!

O wszystkim zdecydował piąty mecz we Włocławku. Niżej notowana drużyna ze Stargardu od początku spotkania budowała przewagę i trzymała dystans do gospodarzy. Anwil w drugiej kwarcie zdołał odrobić 11-punktową stratę i doprowadzić do remisu, ale PGE Spójnia potrafiła znakomicie odpowiedzieć i ostatecznie prowadzenia nie oddała. Aż do końca, wygrywając 81:77 po wielkich emocjach w czwartej kwarcie. Sensacja stała się faktem. Z rywalizacją już na pierwszym etapie fazy play-off żegna się więc najlepsza ekipa sezonu zasadniczego.

Anwil z dorobkiem 23 zwycięstw w 30 spotkaniach fazy zasadniczej był jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrza Polski. Pewnie wygrał dwa pierwsze spotkania ćwierćfinałowe na własnym parkiecie, lecz w Stargardzie nie był w stanie postawić kropki nad “i”. PGE Spójnia to wykorzystała i zagra w półfinale rozgrywek PLK, choć sezon zasadniczy zakończyła dopiero na ósmym miejscu, a więc na ostatniej lokacie premiowanej awansem do fazy play-off.

W środę poznamy ostatniego półfinalistę PLK

Wiadomo już, że drużyna ze Stargardu o awans do wielkiego finału powalczy z Kingiem Szczecin, czyli obrońcą tytułu, który w ćwierćfinale okazał się lepszy od Legii Warszawa. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Trefl Sopot oraz zwycięzca piątego, decydującego starcia serii między Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski a WKS Śląskiem Wrocław, które odbędzie się w środę o godzinie 17:45.