HomeKoszykówkaNBA: Zwycięstwo nad Bulls i pewny awans Miami Heat do playoffs!

NBA: Zwycięstwo nad Bulls i pewny awans Miami Heat do playoffs!

Źródło: Własne/NBA

Miami Heat w meczu o być albo nie być w fazie play-off, pokonali na własnym parkiecie Chicago Bulls 112:91. W pierwszej rundzie zmierzą swoje siły z Boston Celtics.

Haywood Highsmith

Wygrana pomimo braku swojej gwiazdy

Drużyna Erika Spoelstry z pewnością czuła duże rozczarowanie poprzednim starciem z zespołem Philadelphia 76ers. Dodatkowo, kontuzji doznał najważniejszy gracz ekipy z Florydy – Jimmy Butler – dla którego raczej jest to koniec sezonu.

Finaliści ubiegłego sezonu dobrze przelali sportową złość i od początku meczu z Bulls byli drużyną zdecydowanie lepszą. Heat nie dali szans swoim przeciwnikom, prowadząc po pierwszej kwarcie różnicą 17 punktów. W drugiej ćwiartce Byki wyglądały nieco lepiej, ale strata wciąż była dwucyfrowa.

Pod nieobecność Butlera, ciężar gry na swoje barki wziął świetny w tym meczu Tyler Herro. Gracz gospodarzy był bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem tego dnia na parkiecie, notując 24 punkty, 10 zbiórek oraz dziewięć asyst.

W drugiej odsłonie Miami potwierdziło swoją przewagę i ostatecznie pokonało drużynę z Wietrznego Miasta różnicą aż 23 punktów. Dzięki temu zespół z Florydy rzutem na taśmę awansował do playoffs. Tam w pierwszej rundzie czeka na Heat zdecydowanie najlepsza drużyna sezonu zasadniczego w NBA – Boston Celtics. Pierwsze starcie między tymi zespołami już w najbliższą niedzielę o godz. 19:00 czasu polskiego.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie