HomeKoszykówkaNBA: Siedem punktów w 17 sekund. W ten sposób uratował im sezon [WIDEO]

NBA: Siedem punktów w 17 sekund. W ten sposób uratował im sezon [WIDEO]

Źródło: ESPN

Tyrese Maxey bohaterem Philadelphia 76ers. Obrońca w fantastycznym stylu zdobył siedem punktów w 17 sekund i doprowadził do dogrywki, po której 76ers wygrali cały mecz 112:106 i wciąż są w grze o awans.

Tyrese Maxey

Niesamowita końcówka Maxeya

New York Knicks prawie mieli już rywala w garści. Na 30 sekund przed końcem mieli sześć punktów prowadzenia i wydawało się, że zaraz będą świętować wygraną serię oraz awans do drugiej rundy fazy play-off. Inne plany miał jednak Maxey, który w ubiegłym tygodniu był antybohaterem, kiedy to jego strata i niecelna próba pozwoliła Knicks przeprowadzić niesamowity comeback w końcówce drugiego spotkania. Tym razem to 23-latek zrobił coś niesamowitego.

Najpierw trafił trójkę z faulem – zdobywając łącznie cztery punkty po wykorzystaniu rzutu wolnego – a następnie przymierzył prawie z połowy boiska i doprowadził do remisu ku rozpaczy nowojorskich fanów w Madison Square Garden. Wszystko w zaledwie kilkunastosekundowym odstępie:

46 punktów w 52 minuty

Jedyne, co było w mojej głowie, to żeby przetrwać. Nasz sezon był na szali – mówił po spotkaniu bohater Philly. Maxey spotkanie zakończył z dorobkiem 46 punktów (najlepszy wynik w karierze w meczu play-off), a na parkiecie spędził aż 52 minuty, tak więc odpoczywał zaledwie przez 60 sekund meczu! Do swojego dorobku dodał jeszcze pięć zbiórek i dziewięć asyst. Pięć punktów, w tym dwa rzuty wolne pieczętujące zwycięstwo, dołożył w dogrywce.

76ers wygrali drugi mecz w serii i przy stanie 2-3 wracają teraz na starcie numer sześć do Filadelfii. Przed własnymi kibicami w nocy z czwartku na piątek staną przed szansą na doprowadzenie do decydującego siódmego meczu, który może odbyć się w sobotę w Nowym Jorku.

Miała być walka stulecia i była. Wielkie emocje w starciu Usyk – Fury [WIDEO]
Dariusz Melon: Jeśli to się uda, moją misję w ŁKS-ie uznam za zakończoną sukcesem [WYWIAD]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Gutka: Serce miasta i klubu. Jürgen Klopp, czyli więcej niż menedżer Liverpoolu
Lipiński o rozwodzie Allegriego z Juventusem: Niech kto inny męczy się z wariatem
Ma 224 centymetry wzrostu, ale w NBA nie dają mu szans. “Ludzie zbyt mocno komplikują pewne rzeczy”
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Urban: D’Artagnan z Moguncji. Niemcy mają nowego „Straßenkickera”