HomeKoszykówkaNBA: To koniec legendarnego zespołu. Gwiazda odejdzie po 13 latach!

NBA: To koniec legendarnego zespołu. Gwiazda odejdzie po 13 latach!

Źródło: The Athletic

Aktualizacja:

Wszystko wskazuje na to, że Klay Thompson po 13 sezonach odejdzie tego lata z Golden State Warriors – informuje portal The Athletic.

Klay Thompson

Klay Thompson (fot. Sipa US / Alamy)

Klay Thompson odejdzie z Warriors

Coraz większymi krokami zbliża się koniec dynastii. Golden State Warriors między 2015 a 2022 rokiem zdobyli cztery mistrzowskie tytuły i w każdym wielki udział miał 34-letni Thompson. Obrońca, niegdyś jeden z najlepszych strzelców w lidze, trafił do San Francisco w 2011 roku i od początku kariery reprezentował barwy Wojowników. Przez lata razem ze Stephenem Currym tworzył zabójczy duet “Splash Brothers”, ale problemy zdrowotne w ostatnich latach spowodowały u niego znaczną obniżkę formy, co szczególnie mocno widać było w ubiegłym rozczarowującym sezonie.

O rozstaniu spekulowano od dawna, ale teraz wydaje się to już niemal pewne. Thompson i Warriors w ostatnich tygodniach prawie w ogóle nie mieli kontaktu w sprawie przedłużenia umowy, co przelało czarę goryczy po stronie zawodnika, który jest “zdeterminowany” do zmiany klubu:

Żadna oferta nie została złożona. Warriors najpierw zajęli się innymi sprawami, a dopiero potem chcieli wrócić do Thompsona i zacząć negocjacje. Ale on nie będzie na nich czekał jako opcja zapasowa, bo czuje, że zainteresowanie Warriors jest nieszczere – czytamy na portalu The Athletic.

Lakers, Clippers i Mavericks są zainteresowani

Warriors w ciągu ostatnich tygodni mieli podtrzymywać chęć zatrzymania Thompsona w zespole, ale tylko i wyłącznie na ich warunkach. Zawodnik musiałby więc zaakceptować mniejszy kontrakt i mniejszą rolę w zespole. Już w poprzednich rozgrywkach były all-star został w pewnym momencie oddelegowany do roli rezerwowego, a jego miejsce w wyjściowej piątce często zajmował debiutant Brandin Podziemski. Jasne stało się, że Thompson przestał być dla Wojowników kwestią priorytetową, co dodatkowo osłabiło chęci zawodnika do negocjacji nowej umowy.

Kończy się więc pewna era. Thompson po 13 latach w drużynie Golden State będzie szukał sobie nowego domu. Według informacji The Athletic zainteresowanie obrońcą będzie w NBA spore. Wśród kandydatów do pozyskania 34-latka wymienia się m.in. Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers oraz Dallas Mavericks. Nie można też wykluczyć ewentualnej transakcji sign-and-trade, w której ramach Thompson podpisze nowy kontrakt z Warriors, ale od razu zostanie wytransferowany do innego klubu. Władze kalifornijskiej drużyny są ponoć otwarte na takie rozwiązanie.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”