HomeKoszykówkaNBA: Bezradni mistrzowie. Wielka szansa przed Timberwolves

NBA: Bezradni mistrzowie. Wielka szansa przed Timberwolves

Źródło: ESPN

Bezradność. Tak można opisać postawę Denver Nuggets po dwóch pierwszych meczach serii drugiej rundy z Minnesota Timberwolves. W poniedziałek obrońcy tytułu przegrali 80:106 i znaleźli się w trudnym położeniu. Dwa kolejne spotkania w Minneapolis.

Nikola Jokic

Wolves sfrustrowali Nuggets

Timberwolves znakomicie poradzili sobie mimo absencji Rudy’ego Goberta. Ten był jednym z kluczowych graczy w pierwszym wygranym meczu. Teraz pauzował ze względu na narodziny syna. Wilki nawet bez swojej opoki w defensywie i tak fantastycznie powstrzymały gospodarzy. Twarda, intensywna gra w obronie mogła powodować u zawodników Denver wrażenie, że rywal ma na parkiecie nie pięciu, a siedmiu lub więcej graczy. Kluczowa okazała się druga kwarta, w której mistrzowie z ubiegłego roku zdobyli zaledwie 15 punktów. Goście po 24 minutach prowadzili 61:35 (to największy deficyt Nuggets do przerwy w historii ich domowych występów w fazie play-off) i mieli już tak naprawdę autostradę do efektownego zwycięstwa.

Nuggets w całym meczu trafili zaledwie 29 z 83 rzutów, a wielkie problemy mieli przede wszystkim liderzy zespołu jak Nikola Jokić (16 punktów, 6-13 z gry) czy Jamal Murray (osiem punktów, 3-18 z gry). Ten drugi był zresztą na tyle sfrustrowany, że w trakcie spotkania rzucił specjalnym ogrzewaczem do ciała w kierunku parkietu. Sędziowie tego nie zauważyli i dopiero potem przyznali, że powinni byli sprawdzić ten incydent i ukarać obrońcę Denver faulem technicznym.

To niebezpieczne i niewybaczalne zachowanie – skomentował Chris Finch, szkoleniowiec Wolves. Murray po raz drugi z rzędu nie rozmawiał po meczu z dziennikarzami, za co NBA najpewniej wlepi mu stosowną karę. Nie da się jednak ukryć, że jego fatalna dyspozycja strzelecka ciągnie Nuggets w dół i jeśli to się nie zmieni, to drużynie z Kolorado ciężko będzie odrobić straty.

Najwięcej punktów (27) dla zwycięzców zdobyli Anthony Edwards oraz Karl-Anthony Towns. Dla gości był to szósty mecz w tegorocznej fazie posezonowej i szósta wygrana. Wilki w serii do czterech zwycięstw prowadzą więc 2-0, a rywalizacja przenosi się teraz na dwa spotkania do Minneapolis. Starcie numer trzy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 3:30.

Usyk zalał się łzami na konferencji prasowej po walce. Wzruszające wyznanie Ukraińca [WIDEO]
Fury zaskakuje po przegranej z Usykiem. “Uważam, że wygrałem tę walkę”
Miała być walka stulecia i była. Wielkie emocje w starciu Usyk – Fury [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Nadciąga rewolucja w MMA?! „To broń obosieczna”
Dwie walki mistrzowskie na UFC 304 w Manchesterze. Ogłoszono całą kartę główną
Kłótnia właściciela KSW z mistrzem organizacji. “Wypłata była niegodna”
Legendarny trener analizuje starcie Usyk – Fury. “On zawsze znajduje sposób na wygraną”