HomeKoszykówkaNBA: Świetny mecz Los Angeles Lakers. Zdobyli aż 150 punktów!

NBA: Świetny mecz Los Angeles Lakers. Zdobyli aż 150 punktów!

Źródło: NBA

Świadkami kapitalnego widowiska w nocy z niedzieli na poniedziałek byli fani koszykówki. Los Angeles Lakers pokonali Indianę Pacers 150:145, odnotowując rekord zdobytych punktów w obecnym sezonie.

Los Angeles Lakers

IMAGO / Jevone Moore / Icon Sportswire

Pierwszy raz od 37 lat

Fani Los Angeles Lakers nie mogą narzekać na ostatni występ swojej drużyny. Ekipa LeBrona Jamesa pokonała Indianę Pacers. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli w tym spotkaniu Anthony Davis oraz Pascal Siakam – obaj zdobyli po 36 oczek.

Choć po pierwszej kwarcie prowadził zespół gości, to w dwóch następnych odsłonach LeBron James i spółka wzięli się na poważnie do roboty. Przed ostatnią częścią Lakersi mieli aż 17 punktów przewagi, ale koszykarze Indiany Pacers do końca walczyli o odwrócenie losów spotkania. Ostatecznie to ekipie z Los Angeles udało się utrzymać prowadzenie i wygrać 150:145.

Los Angeles Lakers od 37 lat nie zdobyło 150 punktów w jednym meczu, wyłączając dogrywkę. Ostatni raz, kiedy udała im się ta sztuka, miał miejsce 24 marca 1974 roku w meczu z Buffalo Braves. Wówczas, podobnie jak z Pacers, zanotowali na swoim koncie dokładnie 150 oczek.

W kolejnym meczu ekipa z LA zmierzy się z Milwaukee Bucks, w barwach których błyszczy Giannis Antetokounmpo. Jego bezpośredni pojedynek z LeBronem Jamesem z pewnością elektryzuje fanów koszykówki za oceanem. Mecz odbędzie się 27 marca o godzinie 00:30 czasu polskiego.