HomeKoszykówkaNBA: Spurs ulegli Nuggets w pojedynku gwiazd. Grali bez Sochana

NBA: Spurs ulegli Nuggets w pojedynku gwiazd. Grali bez Sochana

Pozbawiona dwóch kluczowych graczy ekipa San Antonio Spurs przegrała z Denver Nuggets 105:110. Świetne występy zaliczyły gwiazdy obu zespołów – Victor Wembanyama i Nikola Jokić.

Denver Nuggets

Zaskakująco wyrównany pojedynek

“Ostrogi” do meczu z wiceliderem Konferencji Zachodniej przystąpiły bez Devina Vassella i Jeremy’ego Sochana. Na początku starcia można było odczuć, że drużynę Gregga Popovicha czeka długi wieczór. Dzięki dobrej grze Nikoli Jokicia i Aarona Gordona “Samorodki” szybko wyszły na prowadzenie. Spurs z opresji ratował niesamowity Victor Wembanyama, któremu starali się pomóc Malaki Branham i Cedi Osman.

Po dwóch kwartach Nuggets wygrywali 55:54. Nikola Jokić dwoił się i troił, lecz Victor Wembanyama był wszędzie. Miał wyraźny wpływ na grę po obu stronach parkietu. W efekcie drużynie z Denver nie udało się powiększyć swojej jednopunktowej przewagi w trzeciej kwarcie. Drugi zespół na Zachodzie aż do syreny końcowej nie mógł sobie poradzić z jedną z najgorszych ekip w NBA. “Samorodki” wywalczyły zwycięstwo dopiero w końcówce meczu, gdy Michael Porter Jr. trafił za trzy, a Victor Wembanyama spudłował w dwóch kolejnych próbach. Wynik ustaliły dwa rzuty osobiste Jokicia.

Serb skończył ten mecz z 41 punktami, 16 zbiórkami i 6 asystami. Dzięki temu występowi zespół wskoczył na fotel lidera swojej konferencji kosztem Oklahoma City Thunder. Jeśli chodzi o Victora Wembanyamę, był on bardzo bliski tzw. “poczwórnej zdobyczy” (ang. quadraple-double). Miał na swoim koncie 23 punkty, 15 zbiórek, 8 asyst i 9 bloków.

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!