HomeKoszykówkaNBA: Co za trafienie! Rzut z własnej połowy na wskrzeszenie mistrzów [WIDEO]

NBA: Co za trafienie! Rzut z własnej połowy na wskrzeszenie mistrzów [WIDEO]

Źródło: ESPN

Nigdy nie lekceważ serca mistrzów – przypomnieli Denver Nuggets. W niedzielę wygrali drugi kolejny mecz z Minnesota Timberwolves, a akcją meczu było trafienie Jamala Murraya z własnej połowy na koniec drugiej kwarty!

Jamal Murray

Niesamowite trafienie Jamala Murraya

Nuggets wygrali 115:107 i wyrównali stan serii na 2-2. Ograli rywali w dwóch meczach w Minneapolis, będąc tak naprawdę pod ścianą po dwóch porażkach u siebie. Udało im się jednak odzyskać przewagę parkietu. W niedzielę długo kontrolowali przebieg spotkania, a pomogła im w tym elektryzująca końcówka pierwszej połowy. W ciągu ledwie 20 sekund zdobyli osiem punktów, dzięki czemu na przerwę schodzili z 15 punktami przewagi.

Świetny czas Denver przypieczętował Jamal Murray niesamowitym trafieniem z własnej połowy równo z syreną kończącą pierwszą część zmagań:

Nuggets przypominają, że są obrońcami tytułu

Po zmianie stron ekipa z Denver trzymała bezpieczny dystans i koniec końców nie pozwoliła gospodarzom na powrót. Najlepszym graczem Nuggets był Aaron Gordon, który nie tylko mocno napracował się w obronie, ale też trafił 11 z 12 rzutów w drodze po 27 punktów. 35 punktów dodał Nikola Jokić. Na nic zdał się znakomity występ Anthony’ego Edwardsa. Młody obrońca ustanowił swój nowy rekord punktowy w fazie play-off (44), ale zabrakło mu wsparcia kolegów.

Nigdy nie lekceważ serca mistrzów. Szybko spisano nas na straty, ale moi zawodnicy rok temu zdobyli mistrzostwo. Nasza drużyna wiele razy przeszła już różne testy i znajdowała sposób na rozwiązanie problemów. Tej serii daleko jednak do końca. Nie świętujemy, jest remis 2-2. Ale wiem już, że nasz zespół wierzy w siebie i jest w stanie grać tak, jak na drużynę mistrzowskiego kalibru przystało – stwierdził po spotkaniu Michael Malone, trener Nuggets.

Spotkanie numer pięć odbędzie się w Denver w środę nad ranem, tj. o godzinie 4:30 czasu polskiego. Zwycięzca będzie już o krok od awansu do finałów konferencji.